Rosja: Kolejny raz pozuje z Putinem. Teraz udaje, że walczy w Ukrainie

Świat
Rosja: Kolejny raz pozuje z Putinem. Teraz udaje, że walczy w Ukrainie
Telegram/Unian
Rosja: Noworoczne przemówienie Władimira Putina

Władimir Putin z okazji Nowego Roku rzekomo przemawiał na tle żołnierzy w walczących w Ukrainie. Jak się jednak okazało, na nagraniu pojawiła się jedna z kremlowskich "statystek", która nie pierwszy raz występuje obok rosyjskiego przywódcy.

Władimir Putin w sobotę wygłosił przemówienie noworoczne skierowane do Rosjan. Tegoroczne wystąpienie powstało w innej scenerii - rosyjski dyktator zwracał się do narodu na tle żołnierzy.

 

 

Według rzecznika Kremla Dmitrija Pieskowa przemówienie zostało nagrane w siedzibie Południowego Okręgu Wojskowego.

Tym razem głowa państwa nie przemawiała na tle Kremla, ale na tle - jak twierdzi - rosyjska agencja Ria Nowosti - żołnierzy biorących udział w operacji specjalnej na Ukrainie. 

 

ZOBACZ: Putin wręczył Surowikinowi najwyższy order wojskowy. "Za mordowanie Ukraińców"

 

Szybko okazało się, że żołnierze, którzy rzekomo walczą w Ukrainie, w rzeczywistości nimi nie są. "Wśród żołnierzy jest przedstawicielka Federalnej Służby Ochrony Federacji Rosyjskiej, która regularnie pojawia się na różnych nagraniach z Putinem" - przekazała agencja Unian.

Jak można zobaczyć na zamieszczonych zdjęciach, kobieta stojąca na noworocznym nagraniu za Putinem, została uwieczniona na fotografiach w otoczeniu rosyjskiego dyktatora m.in. w cerkwi.

 

Władimir Putin zwrócił się do Rosjan

Podczas noworocznego przemówienia Władimir Putin przekazał, że 2022 był rokiem "przełomowych wydarzeń, które są podwalinami dla przyszłości zarówno Rosji, jak i całego świata". Rosyjski dyktator ocenił również, że "prawda jest po stronie Rosji, która broni swoich obywateli na terytoriach historycznie do niej należących", powtarzając kremlowską narrację, że wojna w Ukrainie odbywa się w ramach "obrony obywateli Rosji". 

Putin podziękował wszystkim rosyjskim żołnierzom za ich "męstwo i odwagę". Przekonywał również obywateli, że ich "bezpieczna przyszłość zależy od nich".

anw/ml / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie