Nie żyje Agata Gałuszka-Górska, zastępca Prokuratora Krajowego. Miała 49 lat

Polska
Nie żyje Agata Gałuszka-Górska, zastępca Prokuratora Krajowego. Miała 49 lat
gov.pl
Zmarła prokurator Agata Gałuszka-Górska

O śmierci 49-letniej Agaty Gałuszki-Górskiej poinformowała Prokuratura Krajowa. "Była wspaniałym człowiekiem i profesjonalnym prokuratorem. Odeszłaś tak nagle, za wcześnie, za szybko…" - napisał Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.

"Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że dzisiaj zmarła Pani Prokurator Agata Gałuszka–Górska - Zastępca Prokuratora Krajowego" - czytamy w opublikowanym 28 grudnia komunikacie Prokuratury Krajowej. 

 

"Była wybitnym prokuratorem, posiadającym ogromne doświadczenie zawodowe i rozległą wiedzę, w szczególności w zakresie procedury karnej, prawa karnego materialnego i kryminalistyki. Panią Prokurator cechowała niezwykła pracowitość i bezgraniczne oddanie służbie prokuratorskiej. Ciążące na niej obowiązki służbowe wykonywała na najwyższym poziomie profesjonalizmu zawodowego" - dodano/

 

ZOBACZ: Aktor Jerzy Stuhr będzie sądzony. Prokuratorzy skierowali przeciwko niemu akt oskarżenia


Agata Gałuszka-Górska urodziła się w 1973 roku w Bielsku-Białej. Ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Służbę w jednostkach prokuratury pełniła od 1999 roku.

 

W 2016 roku została zastępcą Prokuratora Krajowego. Postanowieniem Prezydenta RP została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi. Osierociła syna.  

Zbigniew Ziobro: Była wspaniałym człowiekiem  

Na wiadomość o śmierci Agaty Gałuszki-Górskiej zareagował Prokurator Generalny.


"Z ogromnym bólem przyjąłem wiadomość o śmierci Agaty Gałuszki-Górskiej, zastępcy Prokuratora Krajowego. Była wspaniałym człowiekiem i profesjonalnym prokuratorem. Odeszłaś tak nagle, za wcześnie, za szybko… Na zawsze pozostaniesz w mojej pamięci. Spoczywaj w Pokoju" - napisał na Twitterze Zbigniew Ziobro. 

adn/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie