Przepowiednie Nostradamusa na 2023 rok: III wojna światowa, walka z antychrystem i kometa

Świat
Przepowiednie Nostradamusa na 2023 rok: III wojna światowa, walka z antychrystem i kometa
Pixabay/Bogdan Radu/Wikipedia
Nostradamus to średniowieczny wieszcz

Na 2023 rok Nostradamus wieszczy katastrofy, które mogą zachwiać światem, jaki znamy - przekazują media. W jego wizjach znalazła się kometa, która będzie jak "niebiański ogień na królewskim gmachu". Nostradamus to XVI-wieczny astrolog, któremu przypisuje się przepowiedzenie pożaru Londynu, dojścia Hitlera do władzy, ataki z 11 września 2001 roku i pandemię COVID-19.

Ponure wizje Nostradamusa, nazywanego "prorokiem zagłady", zostały ukształtowany przez studiowanie Starego Testamentu i traumę po stracie rodziny z powodu dżumy. Nie mogąc wyleczyć tych, których najbardziej kochał, postanowił ostrzec resztę poprzez swoje "objawienia" - przekazał New York Post.

 

Publikując swoją słynną książkę "Proroctwa" w 1555 roku, Nostradamus dał światu i przyszłym pokoleniom quasi-poetyckie dzieło, które przepowiada wojny, zarazy, klęski żywiołowe, niepokoje społeczne, zabójstwa. Dzieło to jest pełne apokaliptycznych sformułowań, takich jak "deszcz krwi".

 

Przepowiednie "proroka zagłady" na rok 2022 obejmowały powstanie sztucznej inteligencji, rosnącą siłę kryptowalut i wzrost kanibalizmu. W wcześniejszych wizjach, Nostradamus zapowiedział, że "gdy słońce spojrzy na lśniące morze, ryby w morzu ugotują się." Spowodowało to, że niektórzy ludzie sądzą, iż jasnowidz przewidział globalne ocieplenie.

Przepowiednie "proroka zagłady" na nowy rok

Na 2023 rok Nostradamus przewidział "niebiański ogień na królewskim gmachu". Gdy słowa te weźmie się dosłownie, może to oznaczać, że meteor zmierza prosto na Pałac Buckingham.

 

Jeśli te uzna się przepowiednię za bardziej metaforyczną, to można przyjąć, że chodzi tu o wyznania księcia Harry'ego i jego żony, Meghan Markle, które stanowią problem dla brytyjskiej korony.

 

Dodatkowo "prorok zagłady" przewidział, że w 2023 roku świat znajdzie się na krawędzi konfliktu. Jasnowidz napisał, że "siedem miesięcy wielkiej wojny sprowadzi na ludzi zło i śmierć". Jak zauważa "New York Post", przepowiednia ta może odnosić się do wojny w Ukrainie.

 

Słowa Nostradamusa mogą wskazywać na eskalację wojny i przemianę jej w wojnę światową. Biorąc pod uwagę arsenały nuklearne, może równać się to z apokaliptycznym poziomem zniszczenia.

 

ZOBACZ: Putin ukrył się w schronie przeciwatomowym. Tak wygląda jego pałac

 

Kolejna przepowiednia znanego jasnowidza zakłada, że w 2023 roku "antychryst szybko unicestwi trzech". Nie wiadomo dokładnie, co to może znaczyć. Dalej "prorok zagłady" przekazał, że "27 lat będzie trwała jego (antychrysta - red.) wojna. Niewierzący zginą, będą w niewoli, zostaną wygnani".

 

Nostradamus stwierdził, że antychrystem kieruje z żądza krwi, co oznacza, że może być to jeden ze światowych polityków. Niektórzy uważają, że antychrystem może być sam Putin, inni z kolei sądzą, że może nim być Elon Musk.

mbl/zdr / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie