USA. Nauczycielka otruła swojego partnera. Dolała mu do koktajlu płynu chłodniczego

Świat
USA. Nauczycielka otruła swojego partnera. Dolała mu do koktajlu płynu chłodniczego
Google Maps/Facebook
Judy Church jest oskarżona o zatrucie swojego partnera

Judy Church, 64-letnia emerytowana nauczycielka z Massachusetts, miała otruć swojego 55-letniego chłopaka, Leroya Fowlera. Oskarżona jest o dolanie mu do koktajlu płynu chłodniczego. Mężczyzna zmarł, a kobieta trafiła do aresztu. Media przekazały, że Church miała wykupić polisę ubezpieczeniową na życie Fowlera.

Judy Church zadzwoniła na pogotowie, aby zgłosić, że jej partner źle się czuje. Wyjaśniła dyspozytorom, że mężczyzna musiał coś połknąć - przekazał New York Post.

 

Leroy Fowler został zabrany do szpitala. Po różnego rodzaju badaniach lekarze ostatecznie ustalili, że nerki 55-latka przestały pracować z powodu zatrucia płynem chłodniczym. Odkrycie to skłoniło rodzinę Fowlera do skontaktowania się z policją.

 

Mężczyzna zmarł dwa dni po przyjęciu do szpitala. Było to 13 listopada.

 

Śledczy po przeanalizowaniu nagrań z monitoringu domowego odkryli niezidentyfikowane pojemniki.

64-latka miała wykupić polisę ubezpieczeniową na życie partnera

Michael Hawkins, pasierb Fowlera, powiedział śledczym, że mężczyzna zasugerował mu, że Church go otruła. Fowler miał także powiedzieć, że kiedy przebywał poza domem partnerki, czuł się nieco lepiej. Mimo to mężczyzna wciąż spotykał się z nią na wspólne posiłki.

 

Jak przekazał Hawkins, 55-latek był znany z tego, że dzielił swoje życie między Judy Church i inną kobietę. Dodatkowo pasierb miał podsłuchać Church, która powiedziała, że "chce zamordować" drugą dziewczynę swojego partnera. Nauczycielka podobno wykupiła polisę ubezpieczeniową na życie Fowlera na rok przed jego śmiercią.

 

Siostra Fowlera, Tammy Carbone, także zgłosiła podejrzenia. Przekazała policji, że jej brat twierdził, że emerytowana nauczycielka może zatruwać koktajle kawowe, które często dla niego przygotowywała.

 

 

"Ona pewnie myślała, że może jej to ujść na sucho"

Glikol etylenowy, powszechny składnik płynów chłodniczych oraz środków zapobiegających zamarzaniu, może być spożyty nieświadomie z powodu swojej konsystencji, która przypomina syrop. Substancja ta posiada także słodki smak. Objawy zatrucia płynem mogą pojawić się w od 30 minut do 12 godzin po spożyciu. Nawet małe ilości mogą być śmiertelne.

 

W krótkim oświadczeniu dla mediów syn Fowlera opisał swojego ojca, jako dobrego faceta. Dodał, że "nie był idealnym tatą, ale miał bardzo dobry kontakt ze swoim 8-letnim wnukiem".

 

ZOBACZ: Francja: Polak podejrzany o morderstwo. Nie ma ani zwłok, ani zgłoszenia o zaginięciu

 

Oskarżonej odmówiono wyjścia za kaucją. W sądzie ma pojawić się 23 stycznia w związku z przesłuchaniem w sprawie otrucia.

 

W komentarzu w mediach społecznościowych Carbone wyraziła oburzenie tym, co zdarzyło się jej bratu.

 

"Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć twarz Church, kiedy dowie się, że nie będzie mogła wyjść z więzienia" - napisała rozżalona siostra. "Pewnie myślała, że może jej to ujść na sucho" - dodała.

mbl/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie