USA: Policjantka przedawkowała fentanyl podczas rutynowej kontroli

Świat
USA: Policjantka przedawkowała fentanyl podczas rutynowej kontroli
YouTube/WKMG News 6 ClickOrlando
Policjantka straciła przytomność po przedawkowaniu fentanylu

Policjantka z Florydy niemal straciła życie po tym, jak przedawkowała fentanyl podczas rutynowej kontroli drogowej. Narkotyk był ukryty w jednodolarowym banknocie, a mundurowa miała na dłoniach rękawiczki i zachowała wszelkie środki ostrożności. Nie jest jasne, jak substancja dostała się do jej organizmu. Najpewniej doszło do tego przez drogi oddechowe, po gwałtownym podmuchu wiatru.

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać jak amerykańska policjantka Courtney Bannick mdleje i jest bliska śmierci po tym, jak w niewyjaśnionych okolicznościach przedawkowała fentanyl w trakcie rutynowej kontroli drogowej. 

 

Wszystko zaczęło się standardowo, mundurowa z Florydy zatrzymała pojazd do kontroli, w jej trakcie znalazła u pasażera zawinięte w banknot jednodolarowy narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany, a policjantka miała wrócić na służbę. Zaczęła jednak tracić oddech i przytomność. 

Najgorsza noc w jej życiu

Na szczęście zdążyła wezwać pomoc, na miejscu pojawili się funkcjonariusze, którzy udzielili jej pomocy. "Gdyby nie oni, nie byłoby mnie tu dziś" - napisała policjantka w mediach społecznościowych. 

 

Na nagraniu z kamery innego funkcjonariusza widzimy, jak policjanci najpierw prowadzą półprzytomną koleżankę. Kobieta siada na chodniku, a po chwili leży na plecach bez świadomości. - Na tych nagraniach wygląda jakby nie żyła - komentowała inna policjantka.

 

 

Dzięki szybkiej reakcji kolegów, którzy podali kobiecie Narcan - środek, niwelujący działanie opioidów - Courtney udało się uratować. Kobieta trafiła do szpitala, gdzie dochodzi do zdrowia. 

 

"Ostatnia noc była najprawdopodobniej najgorszą w moim życiu. Udostępniam tę historię w nadziei, że pomogę innym policjantom" - czytamy w poście. 

 

 

Courtney kilkukrotnie zapewniła, że w trakcie całej kontroli miała założone rękawiczki i zachowała wszystkie niezbędne środki bezpieczeństwa. "To pokazuje, jak groźny jest ten narkotyk" - napisała. 

 

ZOBACZ: USA: Wykonano karę śmierci na byłym żołnierzu piechoty morskiej. Zgwałcił i zabił nastolatkę

 

Nie jest jasne, w jaki sposób narkotyk dostał się do organizmu policjantki. Zdaniem ekspertów cytowanych przez "Daily Mail", przedawkowanie fentanylu przez sam dotyk jest bardzo trudne i wymaga dużej dawki tej substancji. Najbardziej prawdopodobna jest wersja, że kobieta przedawkowała opioid poprzez drogi oddechowe, kiedy doszło do nagłego podmuchu wiatru.

mst/grz / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie