Zmiana na stanowisku prezesa LOT. Rafał Milczarski traci stanowisko

Biznes
Zmiana na stanowisku prezesa LOT. Rafał Milczarski traci stanowisko
KPRM/Adam Guz/Wikimedia Commons Janusz Jakubowski
Były prezes LOT Rafał Milczarski

Będzie nowy szef PLL LOT, choć na razie nie wiadomo kto obejmie tę funkcję. Na razie rady nadzorcze LOT-u i Polskiej Grupy Lotniczej zdecydowały, że stanowisko straci obecny prezes.

Rafał Milczarski przestanie pełnić funkcję prezesa Polskich Linii Lotniczych LOT oraz Polskiej Grupy Lotniczej. Taką decyzję podjęły rady nadzorcze spółek - przekazał w rozmowie z Polsatnews.pl rzecznik LOT-u Krzysztof Moczulski.

 

Rzecznik powiedział, że na razie nie wiadomo kto zastąpi Milczarskiego na fotelu szefa krajowego przewoźnika. Zanim następca zostanie wyłoniony, funkcję tę będzie pełnić Katarzyna Lewandowska - przewodnicząca Rady Nadzorczej PLL LOT.

 

ZOBACZ: Dania. Samolot PLL LOT z Warszawy przeszukany po wylądowaniu w Kopenhadze

 

Obowiązkami prezesa w PGL zajmie się przewodnicząca rady tej spółki - Elżbieta Bugaj.

 

Milczarski sprawował funkcję prezesa od stycznia 2016 roku.

Związkowcy: Żegnamy bez żalu

Do sprawy odwołania Milczarskiego na Twitterze odniósł się Związek Zawodowy Personelu Pokładowego i Lotniczego. "Żegnamy pana Milczarskiego bez żalu" - napisano w krótkim wpisie.

 

Związek wymienił też, jak to ujęto - "osiągnięcia" prezesa. Wśród nich wymieniono doprowadzenie do strajku, zatrudnienie na umowy śmieciowe, przeniesienie obsługi pokładowej na 1/2 etatu, zwolnienia grupowe, przenoszenie pracowników do pracy poniżej kwalifikacji oraz obniżenie wynagrodzeń.

 

jk/ml / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie