Michał Wiśniewski pomaga dzieciom. Kolejna odsłona akcji "Wiśnia Dzieciom"

Polska
Michał Wiśniewski pomaga dzieciom. Kolejna odsłona akcji "Wiśnia Dzieciom"
Polsat News
Akcja "Wiśnia Dzieciom" został zainicjowana przez Michała Wiśniewskiego ponad 20 lat temu

Znakiem rozpoznawczym Michała Wiśniewskiego są jego czerwone włosy. Popularny muzyk udowadnia, że ma również wielkie serce. Właśnie ruszyła kolejna odsłona jego akcji "Wiśnia Dzieciom", podczas której wokalista zespołu Ich Troje odwiedza podopiecznych Domów Dziecka.

Akcja "Wiśnia Dzieciom" został zainicjowana przez Michała Wiśniewskiego ponad 20 lat temu. Lider zespołu Ich Troje w okresie przedświątecznym odwiedza domy dziecka w całej Polsce i wciela się w rolę świętego Mikołaja.  

 

W tym roku ma w planach odwiedzenie ponad 20 Domów Dziecka.

"Jestem jednym z nich"

- Chcemy, aby nikt nie czuł się samotny i smutny w ten magiczny czas, bo dla tych dzieci liczy się najbardziej nie prezent, a to, że ktoś poświęcił uwagę tylko im i zrobił coś specjalnie z myślą o nich - tłumaczy muzyk. 

 

ZOBACZ: Fundacja Polsat. "Klątwa Ondyny" zdjęta. Siedmioletnia Daria z Ukrainy przeszła operację

 

Na pytanie skąd taki odruch serca Michał Wiśniewski odpowiada: - Bo jestem jednym z nich. Wokalista przez jakiś czas mieszkał bowiem w Domu Dziecka w Grotnikach (woj. łódzkie).

 

WIDEO: Kolejna odsłona akcji "Wiśnia Dzieciom"

 

 

W całej akcji nie chodzi jednak tylko o prezenty. Muzyk rozmawia z dziećmi i chce ich zainspirować swoim przykładem. Pokazać, że z Domu Dziecka można wyjść i osiągnąć sukces. 

 

- Siłą tej akcji jest to, że przyjeżdża ktoś, kto przeżył to samo. Wracając do pewnych miejsc zauważam, że część z tych dzieci, jak wszyscy nastolatkowie, czasami nie bierze tych rad na poważnie, ale w pewnym momencie sobie o tym przypominają - powiedział Wiśniewski Polsat News.

 

ZOBACZ: Nagroda dla Fundacji Polsat. "Pomaganie mają w genach"

 

- Ja ich w ogóle generalnie do tego zachęcam, żeby pamiętali tę wizytę. W moim przypadku też był ktoś, kto mi tych rad udzielał i pomagał, i oni też będą musieli to robić - dodał.

dk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie