Wotum nieufności dla Ziobry. Müller: Prezes decyduje w którą stronę idzie cały polityczny obóz

Polska
Wotum nieufności dla Ziobry. Müller: Prezes decyduje w którą stronę idzie cały polityczny obóz
Polsat News
Rzecznik rządu odniósł się do głosowania ws. wotum nieufności wobec Ziobry

- To lider PiS, prezes Jarosław Kaczyński decyduje, w którym kierunku cały obóz polityczny idzie, jeżeli jest różnica zdań - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller, pytany o wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry i jego przyszłość w rządzie.

Rzecznik rządu Piotr Müller został zapytany na konferencji prasowej, czy Zbigniew Ziobro zostanie na swoim stanowisku do końca kadencji. Dziennikarz TOK FM pytał, czy możliwa jest powtórka sytuacji kiedy to premier Beata Szydło najpierw otrzymała wotum zaufania, a następnie została zdymisjonowana. 

 

- Kwestia jedności rządowej w trudnej sytuacji geopolitycznej jest bardzo ważna. Dziwimy się, że opozycja, w sytuacji wstrząsu, której Polska nie widziała od dziesięcioleci zachowuje się w taki sposób i dlatego będziemy bronić jedności Zjednoczonej Prawicy - odpowiedział. 

 

Müller podkreślił, że "różnice w koalicji są czymś naturalnym". - My w przytłaczającej większości spraw się nie różnimy - podkreślił. 

 

ZOBACZ: Urodziny Radia Maryja. Wśród gości m.in. Jacek Sasin, Mariusz Błaszczak, Zbigniew Ziobro

 

- Różnimy się w kilku sprawach, ale tak jest w koalicjach. Gdybyśmy byli w jednej partii, to byłoby inaczej. To jest inna partia polityczna i jakieś różnice występują. Nie ma co tutaj się obrażać na rzeczywistość. Oczywiście na koniec dnia to Prawo i Sprawiedliwość stanowi największą cześć obozu Zjednoczonej Prawicy i to lider PiS, prezes Jarosław Kaczyński decyduje, w którym kierunku cały obóz polityczny idzie, jeżeli jest różnica zdań - tłumaczył rzecznik rządu. 

 

Pytany o ewentualne spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego ze Zbigniewem Ziobrą Müller odpowiedział, że "miejscem do debaty jest posiedzenie rady ministrów", gdzie czasami "zdarzają się burzliwe dyskusje ze względu na różnice zdań". 

Wotum nieufności dla Zbigniewa Ziobry

Wniosek o wotum nieufności dla Zbigniewa Ziobry został złożony przez opozycję w listopadzie. W poniedziałek sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka negatywnie zaopiniowała włosek.

 

Głosowanie ws. wotum nieufności dla Zbigniewa Ziobry odbędzie się we wtorek, w godzinach wieczornych.

 

Zbigniew Ziobro objął stanowisko ministra sprawiedliwości w listopadzie 2015 roku. Od lutego 2016 roku, od momentu zmiany przepisów, sprawuje również funkcję prokuratora generalnego. 

dsk/map/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie