Lublin: Sportowe emocje w liceum. Uczniowie zostali zwolnieni z odpowiedzi i sprawdzianów

Polska
Lublin: Sportowe emocje w liceum. Uczniowie zostali zwolnieni z odpowiedzi i sprawdzianów
Polsat News
Lublin. Uczniowie czekają na mecz reprezentacji Polski

Coraz mniej czasu zostało do rozpoczęcia trzeciego meczu reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata w Katarze, a emocje rosną coraz bardziej. Uczniowie jednego z liceów w Lublinie odczuwają piłkarskie emocje od rana, ponieważ w środę z ich inicjatywy byli zwolnieni z odpowiedzi.

W I LO w Lublinie uczniowie, którzy przyszli ubrani na zajęcia w barwy swojej ulubionej drużyny mogą liczyć na to, że zostaną zwolnieni z odpowiedzi.

Jak przekazała reporterka Polsat News Ewa Pajuro, wielu uczniów skorzystało z takiego rozwiązania - mieli na sobie m.in. szaliki reprezentacji Polski. - Uczniowie potwierdzali, że nauczyciele respektowali zasady gry i nie odpytywali tych, którzy tego nie chcieli, odpytując tych, którzy chcieli. Nauczyciele zrezygnowali także z organizowania kartkówek i zapowiedzianych sprawdzianów - przekazała.

 

WIDEO. Sportowe emocje przed meczem w szkole w LublinieNauczyciele byli zadowoleni z uczniowskiej inicjatywy i mają nadzieję, że zostanie powtórzona, gdy Polska wyjdzie z grupy.

- Wydarzenie zostało wymyślone przez młodzież. Sercem jestem z Polską, więc wynik będzie pozytywny dla naszej drużyny - przekazała nauczycielka języka angielskiego Beata Raczkiewicz-Piądłowska. 

Mundial 2022. Uczniowie obstawiają wynik meczu

Zdania uczniów na temat wyniku w meczu są podzielone. - Będzie 2:1 dla Polski - powiedziała jedna z uczennic.

 

- Będzie remis - przewidywała inna. - Mam nadzieję, że wygramy - dodała kolejna.

 

Co więcej, w szkole zaangażowana została także strefa kibica, w której uczniowie będą mieli szansę wspólnie przezywać sportowe emocje.

anw/prz / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie