Magdalena Sroka: Mam nadzieję, że uratuję całą opozycję

Polska
Magdalena Sroka: Mam nadzieję, że uratuję całą opozycję
Polsat News
Magdalena Sroka

- Mam nadzieję, że uratuję całą opozycję - powiedziała w programie "Gość Wydarzeń" Magdalena Sroka, nowa prezes Porozumienia. - Będę namawiała zarówno prezesa Władysława Kosiniaka-Kamysza, ale także Szymona Hołownię, żebyśmy stworzyli centroprawicę - dodała.

W sobotę podczas Kongresu Nadzwyczajnego Jarosław Gowin złożył rezygnację z funkcji prezesa założonego przez siebie Porozumienia. Jego zdaniem partii potrzebny ktoś nowy, kto nie jest obciążony ciężarem "trudnych kompromisów". Nową przewodniczącą partii została Magdalena Sroka.

"Nie jestem syndykiem masy upadłościowej"

Nowa prezes Porozumienia na antenie Polsat News odniosła się do słów niektórych polityków, którzy twierdzą, że Porozumienie jest "masą upadłościową". - Nie zgodziłabym się z tym - powiedziała. 

 

ZOBACZ: Jarosław Gowin złożył rezygnację z funkcji prezesa Porozumienia

 

- Nie lubię się podejmować wyzwań, które z góry są skazane na porażkę, dlatego ta moja nowa rola nie będzie rolą syndyka masy upadłościowej. To jest rola prezesa, który będzie bardzo ciężko pracował na to, żeby powstała centroprawica po stronie polskiej opozycji - kontynuowała Sroka.

Sroka o błędach Porozumienia

Zapytana o to, jakie błędy popełniło Porozumienie, Małgorzata Sroka wskazała na wybory kopertowe. - To był moment, w którym widziałam, że PiS nie dotrzymało słowa - powiedziała. 

 

- Umawialiśmy się na pewne kierunki w rozwoju Polski, na to, w jaki sposób projekty ustaw będą wprowadzane. Niestety PiS nie dotrzymało słowa. Nie wyszliśmy z koalicji wtedy, co było błędem. Zrobiliśmy to przy Polskim Ładzie, który w mojej ocenie również jest szkodliwy dla Polaków - mówiła Sroka. 

 

WIDEO: Magdalena Sroka: Mam nadzieję, że uratuję całą opozycję

 

"W mojej ocenie skuteczniejsze byłoby powstanie dwóch bloków"

Pytana o ewentualną wspólną listę opozycji w nadchodzących wyborach, Magdalena Sroka oceniła, że jej zdaniem "skuteczniejsze byłoby powstanie dwóch bloków". 

 

- Jednak nie możemy dziś wykluczyć żadnej sytuacji, bo nie wiemy, czy PiS w ostatniej chwili nie zmieni zasad gry i nie zmieni np. ordynacji wyborczej. Dzisiaj tego nie zapowiadają, ale ja bym im nie wierzyła, i mówię to z doświadczenia - powiedziała. 

 

Zapewniła jednocześnie, że prowadzone są rozmowy z liderami pozostałych partii opozycyjnych. - One są oczywiście w części kuluarowej - dodała. 

 

ZOBACZ: Sejm. Wotum nieufności dla Zbigniewa Ziobry. Opozycja złożyła wniosek

 

- Będę namawiała zarówno prezesa Władysława Kosiniaka-Kamysza, ale także Szymona Hołownię, żebyśmy stworzyli centroprawicę - powiedziała.

Sroka o stawkach VAT: Rząd oszukuje Polaków

W czasie programu Magdalena Sroka odniosła się też do stawki VAT na paliwa w Polsce. - To kolejny przykład tego, jak rząd oszukuje Polaków - powiedziała. 

 

- Jeszcze niedawno słyszeliśmy, że powrót do 23-procentowej stawki VAT na paliwa jest wymagany przez Unię Europejską. Tak nie jest, ta stawka może wynosić np. 5 proc. i myślę, że to jest maksymalna stawka, która dzisiaj powinna obowiązywać - dodała. 

 

Wcześniejsze odcinki programu "Gość Wydarzeń" można obejrzeć tutaj.

pgo/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie