Kalisz. Wypadek na gokartach. Szalik 22-latki wkręcił się w koło

Polska
Kalisz. Wypadek na gokartach. Szalik 22-latki wkręcił się w koło
Polsat News
Na torze w Kaliszu doszło do wypadku

Policja bada przyczyny wypadku na torze kartigowym w Kaliszu. W sobotę na popularnych gokartach , szalik jeden z uczestniczek wkrecił się w koło i zacisnął się jak pętla. 22-latka z obrażeniami szyi i tchawicy trafiła do szpitala. Materiał "Wydarzeń".

Jazda na gokartach to świetna zabawa, ale dla 22 latki w Kaliszu nieomal zakończyła się tragicznie. Podczas jazdy jej szalik wkręcił się w oś pojazdu i zacisnął na szyi kobiety. 22-latka przez chwilę – według nieoficjalnych informacji – była nieprzytomna. Z urazami tchawicy została przewieziona do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

 

- Dość wrażliwa życiowo okolica, czyli górne drogi oddechowe, trudno w tej chwili mówić o jakimś dokładnym rokowaniu - przekazał Adam Stangret ze szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Jej stan lekarze określi jako stabilny.

 

22-latka ze szpitala z Ostrowa została przetransportowana do specjalistycznej kliniki torakochirurgii w Poznaniu.

Sprawę wypadku bada policja

Właściciel toru w Kaliszu Michał Nowicki podkreśla, że dopełnił swoich obowiązków, a klienci korzystający z gokartów zawsze muszą zapoznać się z regulaminem jazdy. - W regulaminie jest wyszczególniony punkt, który mówi, że trzeba zabezpieczyć wszystkie luźne części garderoby - wyjaśnił Nowicki. 

 

ZOBACZ: Wielkopolskie: Niecodzienny wypadek drogowy. Spowodował go bażant

 

Sprawę bada policja. Funkcjonariusze prowadzą dochodzenie pod kątem narażenia kobiety na utratę zdrowia lub życia.

 

- Policjanci zabezpieczyli materiał dowodowy, przesłuchują świadków, szczegółowo wyjaśniamy okoliczności i przyczyny tego zdarzenia- poinformowała asp. Anna Jaworska-Wojnicz z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

 

Według wstępnych ustaleń policji na torze w Kaliszu najprawdopodobniej doszło do nieszczęśliwego wypadku.

 

Apel ekspertów

Eksperci przypominają, że gokarty, choć to niepozorne pojazdy, mogą rozpędzić się do 50 km/h.

 

- Długie szaliki, włosy, bufiaste kurtki - to wszystko może nam się wkręcić w pojazd, albo nawet zapalić. Proszę przygotować się do bezpiecznej jazdy - apeluje Tomasz Płaczek z Automobilklubu Wielkopolskiego.

pgo / "Wydarzenia"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie