Moskwa: Kolejny pożar. Tym razem w pałacu Łopuchina

Świat
Moskwa: Kolejny pożar. Tym razem w pałacu Łopuchina
Telegram/ГУМЧС/112
Pożar muzeum w centrum Moskwy

Rosyjscy strażacy próbują ugasić pożar pałacu Łopuchina w Moskwie. Ogień objął 10 tysięcy metrów kwadratowych. Budynek jest jednym z obiektów Muzeum Sztuk Pięknych im. Puszkina.

Jak informują rosyjskie media, do pożaru doszło nad ranem w pałacu Łopuchina w centrum Moskwy. W budynku do 2017 roku mieściło się muzeum malarza Nikołaja Roericha. Obecnie to oddział Muzeum Sztuk Pięknych im. Puszkina.

 

Ogień objął 10 tysięcy metrów kwadratowych - informuje Izwiestia, która cytuje moskiewskie służby ratunkowe. W wyniku pożaru w pałacu zawaliły się podłogi na wyższych piętrach. Telewizja REN podała, że obiekt przechodził przebudowę.

 

 

TASS przekazał, że jeden ze strażaków biorących udział w akcji został ranny. Udało się go ewakuować z budynku. Izwiestia podała też, że udało się opanować ogień.

 

 

Pałac Łopuchina powstał pod koniec XVII wieku. Po rewolucji październikowej komnaty zajęli funkcjonariusze Czeka (Wszechrosyjska Komisja Nadzwyczajna do Walki z Kontrrewolucją i Sabotażem), tajnej policji w sowieckiej Rosji. W latach 60. obiekt przekształcono w muzeum Marksa i Engelsa.

jk/grz/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie