"Debata Dnia". Marek Jakubiak: Wojnę wygrywa rezerwista

Polska
"Debata Dnia". Marek Jakubiak: Wojnę wygrywa rezerwista
Polsat News
Marek Jakubiak w programie "Debata Dnia"

- Wojnę wygrywa rezerwista i milion żołnierzy ukraińskich to nikt inny jak piekarze, prawnicy, muzycy - mówił Marek Jakubiak w programie "Debata Dnia". - Ukraina nie jest w NATO i nie mogła liczyć na żadne poważne wsparcie wojskowe - odpowiedział Marek Szolc, rozpoczynając dyskusję na temat wsparcia NATO.

W piątkowej "Debacie Dnia" goście Agnieszki Gozdyry rozmawiali na temat wezwań rezerwistów na szkolenia wojskowe. Na ćwiczenia mają trafić przede wszystkim ci, którzy już wcześniej odbyli służbę lub złożyli przysięgę. 

ZOBACZ: Wojsko wzywa na szkolenia. Kto będzie musiał się stawić?

 

- Problem polega na tym, że zawodowa armia na Ukrainie zginęła w pierwszych dwóch miesiącach i wycofano ich (zawodowych żołnierzy - red.), żeby byli instruktorami. Natomiast wojnę wygrywa rezerwista i ten milion żołnierzy ukraińskich to nikt inny jak piekarze, prawnicy, muzycy - powiedział Marek Jakubiak, prezes Federacji dla Rzeczypospolitej.

 

 - Ukraina nie jest w NATO i nie mogła liczyć na żadne poważne wsparcie wojskowe - odpowiedział Marek Szolc, radny Lewicy, rozpoczynając dyskusję. 

 

WIDEO: Marek Jakubiak w "Debacie Dnia": Wojnę wygrywa rezerwista

 

- A pan myśli, że Niemcy tu przyjdą się za nas bić? - zapytał Marek Jakubiak. 

 

- Oczywiście, że tak. I Amerykanie, Francuzi. Liczę na to, że polskie wojsko pójdzie bronić Litwy, Łotwy i Estonii - dodał Szolc.

 

- Polskie tak, ale niemieckie w życiu - powiedział Jakubiak.

 

- W tym momencie podważając NATO gra pan putinowską narracją. To jest skandal - odpowiedział Szolc.

 

- Tirli tirli proszę pana, jeżeli obiecano na Litwie, że będzie tam batalion spadochroniarzy niemieckich, to co? Są? Nie ma, a powiedzieli dwa tygodnie po wybuchu wojny, że się tam zjawią. Nie ma pan pojęcia o armii, to niech się pan nie odzywa - dodał Jakubiak. 

"Takim zachowaniem mogą sprawić, że lęki i żale młodych panów w Polsce będą jeszcze większe"

Wymianę zdań Marka Jakubiaka i Marka Szolca skomentowała Paulina Hennig-Kloska z Polski 2050. - Jestem oburzona zachowaniem panów. Takim zachowaniem mogą sprawić, że lęki i żale młodych panów w Polsce będą jeszcze większe - oceniła.

 

- Tworzenie takiej luki komunikacyjnej daje przestrzeń do ogromnej dezinformacji i mam wrażenie, że ona również została wykorzystana do straszenia przez agenturę rosyjską młodych mężczyzn - dodała. 

anw/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie