USA: Restauracja anulowała rezerwację dla chrześcijańskiej organizacji. Powodem poglądy

Świat
USA: Restauracja anulowała rezerwację dla chrześcijańskiej organizacji. Powodem poglądy
zdjęcie ilustracyjne, Pixabat/mosiunterwegs
Restauracja w Richmond anulowała rezerwację lokalu na prywatną imprezę

Restauracja w amerykańskim Richmond anulowała rezerwację na prywatną imprezę w lokalu, organizowaną przez konserwatywną organizację chrześcijańską. Pracownicy postąpili tak, gdy dowiedzieli się, że ich niedoszli goście sprzeciwiają się małżeństwom homoseksualnym oraz prawu do aborcji. Tymczasem wielu pracowników restauracji należy do środowiska LGBT+.

"Zawsze odmawialiśmy świadczenia usług każdemu, kto sprawiał, że nasz personel czuł się niekomfortowo lub zagrażał bezpieczeństwu, i to była siła napędowa naszej decyzji" - czytamy w oświadczeniu Metzger Bar and Butchery, które cytuje "The Washington Post". 

 

Restauracja poinformowała, że jej wielu pracowników jest członkami społeczności LGBT. "Szanujemy prawa naszych pracowników jako ludzi i dążymy do stworzenia środowiska pracy, w którym mogą wykonywać swoją pracę z godnością, komfortem i bezpieczeństwem" - przekazano. 

 

ZOBACZ: Belgia: 89-latka zgwałcona w domu opieki. Kobieta dokona eutanazji

 

Jak zauważyły media, jednym z szefów kuchni w tej restauracji jest Brittanny Anderson, znana z kulinarnych programów. 

Pracownicy odmówili obsługi 

Katolicka grupa "Family Foundation" miała zorganizować 30 listopada przyjęcie deserowe dla swoich zwolenników. Na półtorej godziny przed rozpoczęciem imprezy szefowa organizacji otrzymała jednak telefon, że ich impreza w Metzger Bar and Butchery nie odbędzie się. Pracownicy restauracji sprawdzili w internecie, czym zajmuje się grupa i odmówili obsługi jej członków. 

 

ZOBACZ: Siergiej Ławrow o toalecie w Szwecji: Nie macie pojęcia, jakie to nieludzkie

 

"Family Foundation" ma swoją siedzibę w Richmond i opowiada się za "polityką opartą na zasadach biblijnych". Członkowie grupy są przeciwni małżeństwom osób tej samej płci i prawom do aborcji.

dsk/wka / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie