Atak zimy. Prognoza pogody na weekend 10-11 grudnia

Polska
Atak zimy. Prognoza pogody na weekend 10-11 grudnia
Polsat News
W weekend szykuje się atak zimy

Zima szykuje się do ataku. W weekend czekają nas śnieżyce jakich dawno nie było. Miejscami może spaść do 40 centymetrów śniegu, a w przyszłym tygodniu czekają nas 15-stopniowe mrozy. Dokuczliwe staną się również marznący deszcz i silny wiatr.

- Porządna zima, kojarząca się z mrozem, będzie w nadchodzącym tygodniu. Wtedy nocą i o poranku temperatura może spaść nawet do - 15℃, a opady śniegu rozpoczną się głównie od weekendu - mówiła Milena Rostkowska-Galant z redakcji pogody Telewizji Polsat.

 

ZOBACZ: Strefa Schengen. Chorwacja dołączy od 1 stycznia 2023. Nie ma zgody dla Bułgarii i Rumunii

 

Miejscami może spaść od 20 do 40 cm białego puchu. - Po pierwsze śnieg, po drugie zawieje śnieżne, ponieważ będzie silny wiatr. Na wschodzie będą również opady marznące - na to trzeba będzie uważać już w niedzielę - dodał Grzegorz Walijewski, rzecznik IMGW.

 

WIDEO: Czas wyjąć futra. W weekend atak zimy

Pogoda w górach. Apel do turystów

Uważni na tatrzańskich szlakach powinni być turyści. - Warunki są trudne już teraz, ponieważ po ostatnich - w sumie ciepłych dniach, bo mieliśmy do czynienia z dodatnia temperaturą - szlaki w dolinkach są mocno oblodzone - wyjaśnił Tomasz Zając z Tatrzańskiego Parku Narodowego. 

 

TOPR-owcy zalecają, żeby na piesze wędrówki zabierać ze sobą co najmniej raki i kijki. W ciągu najbliższej doby w Tatrach może spać nawet 20 cm śniegu. 

pgo/wka / Wydarzenia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie