Wojna w Ukrainie. Kolejna kradzież Rosjan. Ich łupem padła wanna

Świat
Wojna w Ukrainie. Kolejna kradzież Rosjan. Ich łupem padła wanna
Twitter/Anton Gerashchenko
Rosjanie ukradli wannę

Rosjanie na okupowanych przez siebie terytoriach Ukrainy czy podczas wycofywania się z zajętych miejscowości, rozkradają lokalnych mieszkańców. Ich łupy są coraz dziwniejsze. Na jednym z filmów, który trafił do sieci widać rosyjskich bojowników, którzy niosą... wannę.

Rosjanie kradną co się da - wszystko co ma jakąkolwiek wartość. Doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Heraszczenko opublikował nagranie, na którym widać Rosjan niosących wannę. Wcześniej żołnierze wyładowali ją z ciężarówki.

 

"Najpierw toalety i pralki, teraz wanny. Jak myślisz, co w następnej kolejności umieszczą na swoich listach łupów?" - napisał Heraszczenko.

 

Rosjanie w Ukrainie kradną na potęgę

To nie pierwszy raz, gdy zauważono grabieże czegokolwiek, co przedstawia jakąś wartość. Rosyjskie siły okupacyjne wywożą z Ukrainy dosłownie wszystko. Ze zniszczonego Mariupola zrabowane towary wywożono statkami. W jednym z konwojów wycofujących się Rosjan z Chersonia, dostrzeżono nawet dziecięcą ciuchcię.

 

ZOBACZ: Rosja: Propaganda "ostrzega" przed kryzysem w Polsce. Bloger sprawdził, jak jest naprawdę

 

Jak informował portal Meduza, z Ukrainy Rosjanie nadają paczki z łupami wojennymi. Żołnierze mają wysłać przesyłki o wadze od 50 do 450 kg. Część z nich chwali się łupami podczas rozmów z rodzinami, które udaje się przechwycić ukraińskiemu wywiadowi.

msm/bas/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie