Wielka Brytania. Król Karol III ponownie obrzucony jajkami

Świat
Wielka Brytania. Król Karol III ponownie obrzucony jajkami
Reuters
Karol III w Luton

Ponownie obrzucony jajkami został brytyjski król Karol III. Monarcha został celem 20-letniego studenta. Do incydentu doszło podczas wizyty w Luton. Sprawca został zatrzymany przez policję.

Młody mężczyzna rzucił jajkami w stronę króla, gdy ten przechadzał się ulicą wokół tłumów w podlondyńskim miasteczku Luton. 20-letniego studenta chwilę po incydencie zatrzymała policja.

Jajkami w monarchę 

Król nie ucierpiał, został natychmiast odprowadzony do barierek, zza których poleciała jajka. Karol przeszedł na drugą stronę placu przed ratuszem w Luton, nie przerwał spotkania z mieszkańcami i dalej witał się z przybyłymi. 

 

Studentowi postawiono zarzut napaści. 

 

ZOBACZ: W. Brytania. Król Karol III zakazał serwowania foie gras w królewskich rezydencjach

 

Do incydentu doszło kilka tygodni po podobnym zdarzeniu podczas wizyty Karola III i jego żony Kamili w Yorku. "Napastnik" obezwładniony przez policjantów skandował: Ten kraj został zbudowany na krwi niewolników!

 

 

Sprawcą pierwszego ataku okazał się Patrick Thelwell, aktywista Extinction Rebellion, proekologicznej organizacji zwracającej uwagę na zmiany klimatu. W sieci chwalił się zaangażowaniem po lewej stronie brytyjskiej sceny politycznej.

laf/bas / Reuters / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie