Sąd umorzył sprawę Barbary-Kurdej Szatan ws. zniesławienia Straży Granicznej

Polska
Sąd umorzył sprawę Barbary-Kurdej Szatan ws. zniesławienia Straży Granicznej
Polsat News
Barbara Kurdej-Szatan

Sąd umorzył sprawę Barbary Kurdej-Szatan - poinformował w mediach społecznościowych mec. Jacek Dubois. Artystka była oskarżona o zniesławienie Straży Granicznej oraz jej funkcjonariuszy, nazywając ich "maszynami bez mózgów oraz mordercami".

Akt oskarżenia przeciwko Barbarze Kurdej-Szatan został skierowany do sądu w czerwcu. Dotyczył on wpisu Kurdej-Szatan na Instagramie o funkcjonariuszach Straży Granicznej, których nazwała m.in. "maszynami bez mózgów oraz mordercami". Aktorce groziła grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Sąd umorzył sprawę Barbary Kurdej-Szatan

We wtorek mec. Jacek Dubois poinformował, że sąd w Pruszkowie umorzył sprawę aktorki.

 

 

Do informacji odniósł się wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski. "Sąd umorzył sprawę hejterki Barbary Kurdej-Szatan. Kasta w 'formie' - pozwala prostacko obrażać polskie służby mundurowe, ku uciesze Łukaszenki i Putina" - napisał na Twitterze.

Wpis Barbary Kurdej-Szatan o Straży Granicznej

Na początku listopada 2021 roku aktorka na Instagramie napisała: "To jest ku**a straż graniczna ????? Straż ?????????? To są maszyny bez serca bez mózgu bez NICZEGO !!!Maszyny ślepo wykonujące rozkazy !!!!! Ku**a !!!!!! Jak tak można !!!!!!! Boli mnie serce boli mnie cała klatka piersiowa trzęsę się i ryczę !!!!!!! Mordercy !!!!! Chcecie takiego rządu wciąż ????? Który zezwala na takie rzeczy wręcz rozkazuje tak się zachowywać ??????? Ku**aaaaaaaaa !!!!!!!!."

 

Wpis ten po jakimś czasie został usunięty.

 

ZOBACZ: Wpis Barbary Kurdej-Szatan o Straży Granicznej. Prokuratura wszczęła dochodzenie

 

Następnie aktorka umieściła post z przeprosinami: "Jestem matką dwójki małych dzieci. Nie jestem w stanie patrzeć na cierpienie, dzieci w szczególności. Nie akceptuję takiego świata i nie zaakceptuję nigdy. Moje emocje, gdy oglądam to nagranie, nie zmienią się… ale przepraszam za niestosowny język i przekleństwa".

pgo/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie