Wojna w Ukrainie. Putin miał przejechać autem po Moście Krymskim

Świat
Wojna w Ukrainie. Putin miał przejechać autem po Moście Krymskim
EPA/VITALIY BELOUSOV / SPUTNIK
Władimir Putin

Nagranie przedstawiające Władimira Putina za kierownicą mercedesa opublikowała w poniedziałek rosyjska agencja RIA Nowosti. Prezydent Rosji jedzie autem po Moście Krymskim. Konstrukcję tę w październiku uszkodziła eksplozja.

Krótkie nagranie, wykonane wewnątrz samochodu, pokazuje Putina prowadzącego auto. Prezydent Rosji wybrał się na przejażdżkę po Moście Krymskim.

Gospodarcza wizyta 

Potężna konstrukcja łączy kontynentalną Rosję z anektowanym Półwyspem Krymskim. W październiku tego roku most został uszkodzony w wyniku eksplozji ciężarówki. 

 

 

Konstrukcja jest naprawiana. Nagranie pokazuje także jak Putin spotyka się robotnikami oraz omawia z nimi szczegóły odbudowy zniszczonego mostu. 

 

Eksplozja na moście

Wybuch ciężarówki uszkodził przęsła mostu i doprowadził do zawalenia się części przeprawy. Pożar naruszył też stojący obok most kolejowy i przejęzyczający po nim pociąg towarowy.  

 

 

Rosyjska strona winą za zdarzenie obarczyła Kijów, który konsekwentnie zaprzecza, jakoby Ukraina miała brać w tym udział. 

"Watch me burn"

Oficjalny profil kraju, opublikował jednak sarkastyczne, kilkusekundowe nagranie płonącego mostu z podłożonym dźwiękiem refrenu singla Eminema i Rihanny, "Love the way you lie" - "Just gonna stand there and watch me burn". 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ukraine.ua (@ukraine.ua)

 

Eksplozja na moście zbiegła się w czasie z serią wybuchów w rosyjskich bazach i magazynach na Krymie, do których Kijów także nie przyznał się.

 

Sytuacja na półwyspie, popularnej wśród Rosjan urlopowej destynacji, doprowadziła do paniki i masowych wyjazdów wczasowiczów z Krymu. 

laf/ sgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie