Media: Władimir Putin miał wypadek w swojej rezydencji

Świat
Media: Władimir Putin miał wypadek w swojej rezydencji
PAP/EPA/MIKHAIL METZEL / KREMLIN POOL / SPUTNIK / POOL
Prezydent Rosji, Władimir Putin

Rosyjskie media społecznościowe obiegła informacja o poważnym wypadku Władimira Putina. Prezydent Rosji miał spaść ze schodów w swojej rezydencji i poważnie potłuc kość ogonową.

To niepotwierdzone informacje przekazane przez telegramowy kanał General SVR, powołujący się na źródła z Kremla. Odnotowały je poważne światowe media, choć z rezerwą.

 

Do wypadku miało dojść wieczorem 30 listopada w posiadłości 70-letniego rosyjskiego przywódcy.

 

Władimir Putin miał potknąć się przy schodzeniu ze schodów, upaść, a następnie zsunąć się kilka stopni w dół. Wszystko działo się na oczach jego trzech ochroniarzy. Mężczyźni pomogli mu dostać się na sofę i wezwali dyżurujących w rezydencji lekarzy.

Wypadek Władimira Putina. Miał spaść ze schodów

Medycy przybyli w ciągu kilku minut, ale nie mogli od razu zbadać prezydenta. Jak twierdzi General SVR, Putin choruje na nowotwór przewodu pokarmowego i "ma poważne problemy z trawieniem, upadek na kość ogonową spowodował ostry ból, prowokujący mimowolne wypróżnienie".

 

Dlatego przed badaniem lekarze odprowadzili Putina do łazienki i pomogli mu się umyć - podano.

 

ZOBACZ: Piotr Müller: Rosja jest bezpośrednio odpowiedzialna za katastrofę w Smoleńsku

 

"Po przeprowadzeniu pełnego badania rozpoznano stłuczenie kości ogonowej i tkanek miękkich. Nic krytycznego, stan zdrowia prezydenta jest stabilny, może poruszać się samodzielnie, skargi na ból kości ogonowej podczas siedzenia to jedyne, co go niepokoi. Na noc przyjmował środki przeciwbólowe" - napisano na kanale General SVR.

"Władimir Putin nosi specjalne buty"

Dodano, że chodząc po domu, Putin nosi specjalne buty z antypoślizgową nawierzchnią.

 

 

Kanał General SVR cieszy się dużą popularnością w Rosji. Ma ponad 200 tys. obserwujących na Telegramie. Na koncie już wcześniej pojawiały się informacje o złym stanie zdrowia prezydenta Rosji, czy o wybuchu opony w kolumnie samochodów prezydenta, których nie udało się później potwierdzić.

ml/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie