Wielkopolskie. 8-latek zaciągnięty przez 31-latka do toalety na basenie. Dziecku udało się uciec

Polska
Wielkopolskie. 8-latek zaciągnięty przez 31-latka do toalety na basenie. Dziecku udało się uciec
Polsat News
Mężczyzna zaciągnął dziecko do toalety

Ośmiolatek został zaatakowany na basenie w Gostyniu w Wielkopolsce. Miał zostać siłą wciągnięty do toalety przez obcego mężczyznę. Dziecku udało się uciec i w porę zawiadomić nauczyciela, a służbom zatrzymać jego oprawcę.

Lekcja WF-u na basenie dla 8-letniego chłopca zamieniła się w koszmar. Na pływalni w Gostyniu 31-letni mężczyzna miał siłą wciągnąć 8-latka do toalety.

 

- Tam, stosując przemoc, dopuścił się innych czynności seksualnych w rozumieniu kodeksu karnego, obnażył się - przekazał Polsat News Jacek Masztalerz, Prokurator Rejonowy w Gostyniu. Dodał, że "wydarzenie miało bardzo dynamiczny charakter". 

Chłopiec uciekł i zaalarmował nauczycieli 

8-latek zdołał uciec. Rozpłakany chłopiec zaalarmował nauczycieli, którzy wraz z pracownikami basenu zatrzymali sprawcę.

 

- 31-latek jest to mieszkaniec naszego powiatu, został zatrzymany do policyjnego aresztu a następnie doprowadzony do prokuratury rejonowej w Gostyniu gdzie usłyszał zarzut dopuszczenia się innej czynności seksualnej wobec małoletniego - zaznaczyła asp. szt. Monika Curyk z  Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

 

WIDEO: Zaciągnął 8-latka do toalety na basenie. Dziecku udało się uciec  

 

Według śledczych mężczyzna wszystko zaplanował, wybrał godzinę, gdy na basenie praktycznie nie ma dorosłych. - Był to jedyny mężczyzna, który przebywał na basenie, w czasie gdy trwały lekcje - dodała policjantka. 

31-latek w areszcie, w kartotece podobne zbrodnie 

Przedstawiciele pływalni w Gostyniu odmówili Polsat News komentarza w tej sprawie do czasu zakończenia działań śledczych. Oburzenia nie kryją mieszkańcy.

 

- To jest szokujące. Powinni po prostu taką osobę od razu zatrzymać i w ogóle nie wypuszczać - ocenia jeden z mieszkańców Gosynia.

 

Wobec 31-latka gostyński sąd zastosował trzymiesięczny areszt. Śledczy ustalili, że mężczyzna był wcześniej oskarżany o podobne przestępstwa.

 

ZOBACZ: Indie. Zbiorowy gwałt na 14-latce. Aresztowano pięciu mężczyzn

 

- W rejestrach policyjnych jest wzmianka o toczącym się kilkanaście lat temu postępowaniu, również dotyczącemu przestępstwa o charakterze seksualnym, które było zakończone wnioskiem o umorzenie postępowania wobec jego niepoczytalności - przypomniał Masztalerz.

 

Teraz mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

 

W najbliższych dniach poszkodowany 8-latek zostanie przesłuchany. 

laf/ sgo / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie