Hiszpania. W Alicante stanęła największa szopka bożonarodzeniowa świata

Świat
Hiszpania. W Alicante stanęła największa szopka bożonarodzeniowa świata
Facebook/Luis Barcala
W 2019 roku hiszpańska szopka została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa

W hiszpańskim Alicante stanęła największa szopka bożonarodzeniowa. Niektóre ze znajdujących się tam figur mierzą nawet 20 metrów. W 2019 roku hiszpańska szopka trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa. Od tamtej pory nikt nie pobił tego osiągnięcia.

W Alicante na południu Hiszpanii na jednym z placów po raz kolejny stanęła bożonarodzeniowa szopka. Tę jednak wyróżniają wymiary użytych przy jej konstrukcji figur.

 

 

"Betlejem Olbrzymie" od 2019 roku znajduje się w Księdze Rekordów Guinnessa. Szopka składa się z figur Świętej Rodziny. Figura Dzieciatka Jezus ma 3,25 metra, Maryi - 10 metrów, a figura Józefa mierzy 17 metrów. Ich twórcą jest José Manuel García Esquiva, który korzystał przy ich konstrukcji z tworzyw sztucznych i żelaza.

 

 

W tym roku do szopki dołączyły postaci trzech króli: ponad 16-metrowy Baltazar, prawie 16-metrowy Kacper i 11-metrowy Melchior.

 

Powierzchnia, którą zajmuje szopka, czyli ponad 180 tys. metrów kwadratowych - także należy do największych dotąd zarejestrowanych. Na dzieło przeznaczono prawie 150 tys. dolarów.

 

 

Monumentalną szopkę uzupełnia sześć figur aniołów, rozmieszczonych w różnych miejscach miasta. Dwa z nich, skonstruowane przez Javiera Gómeza Morollóna, mają po osiem metrów wysokości, a pozostałe cztery są autorstwa Lorenza Santany. Te mierzą blisko 9 metrów.

 

ZOBACZ: "Mikołajowy Blok Reklamowy". Specjalna audycja 6 grudnia przed "Wydarzeniami"

 

- Chcemy uczynić z Alicante stolicę Bożego Narodzenia - powiedział burmistrz Luis Barcala. - Ta monumentalna stajenka i sześć spektakularnych aniołów dają nam szczęście i radość w tych szczególnych dniach - dodał. - Stało się to niezaprzeczalną atrakcją turystyczną, a także służy reaktywacji lokalnego handlu -zauważył.

msm/ sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie