Prognoza pogody na sobotę. Ostrzeżenia IMGW dla kierowców przed marznącym deszczem

Polska
Prognoza pogody na sobotę. Ostrzeżenia IMGW dla kierowców przed marznącym deszczem
IMGW
Meteorolodzy ostrzegają przed marznącymi opadami mogącymi powodować gołoledź

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed marznącymi opadami, które mogą powodować gołoledź. Alerty obowiązują w 12 województwach.

W nocy z piątku na sobotę niemal w całej Polsce panował lekki mróz, co sprzyjało powstawaniu lokalnie zjawiska tzw. "szklanki" na drogach. Kierowcy ze względu na trudne warunki powinni zachować szczególną ostrożność.

 

Alerty obowiązują w 12 województwach zachodniej, południowej, wschodniej i centralnej Polski.

 

Do rana alarmy obowiązują w województwach: dolnośląskim i opolskim.

 

 

Do przedpołudnia w województwach: lubelskim, podkarpackim, małopolskim, świętokrzyskim, śląskim, łódzkim, lubuskim i wielkopolskim, a także w prawie całym woj. mazowieckim.

 

Na obszarze województwa podlaskiego ostrzeżenie będzie ważne do godz. 14:00.

IMGW ostrzega przed gołoledzią w Pomorskiem

Ponadto w piątek wieczorem IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed opadami marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź dla całego województwa pomorskiego. Alert obowiązuje od godz. 7:30 w sobotę do 7:30 w niedzielę.

 

Na wymienionych terenach meteorolodzy prognozują słabe opady śniegu, deszczu ze śniegiem, lokalnie marznącej mżawki, później również marznącego deszczu powodujące gołoledź.

 

ZOBACZ: Nadleśnictwo Baligród. Kamera uchwyciła niedźwiedzia, który szykuje się do snu zimowego

 

Ostrzeżenia pierwszego stopnia są wydawane, gdy przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia.

 

Prowadzenie działań w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej

 

Prognoza pogody. Sobota pod znakiem opadów

W sobotę temperatura maksymalna wyniesie 4 stopnie Celsjusza. Największy mróz będzie na Suwalszczyźnie - tam 3 stopnie na minusie.

 

Wciąż możliwe opady różnego rodzaju. Na północy i zachodzie kraju przewidywany śnieg. Reszta Polski z deszczem lub mżawką, również opady marznące.

 

Szczególnie uważać powinni kierowcy na drogach w rejonach wschodnich oraz części centralnej i północnej kraju. 

 

map / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie