Prokurator Ewa Wrzosek o zawieszeniu: Na pewno zaskarżę tę decyzję

Polska
Prokurator Ewa Wrzosek o zawieszeniu: Na pewno zaskarżę tę decyzję
Polsat News
Prokurator Ewa Wrzosek

Prokurator Ewa Wrzosek zapewniła, że zaskarży decyzję o jej półrocznym zawieszeniu. Podczas piątkowej konferencji prasowej dodała, że została zobowiązana do pilnego opuszczenia prokuratury. - Dzisiaj jest mój ostatni dzień w prokuraturze na okres najbliższych sześciu miesięcy - mówiła.

Prokurator Ewa Wrzosek wystąpiła w poniedziałek na konferencji prasowej, podczas której przedstawiła mediom decyzję, jaką w jej sprawie podjął prokurator okręgowy. Jest w niej zapis o "znamionach uchybienia godności urzędu".

 

- Od dnia wczorajszego jestem zawieszona w czynnościach służbowych na okres sześciu miesięcy - mówiła prokurator podczas konferencji prasowej.

Wrzosek o zażaleniu: To jak pisać do tej samej instancji

Ewie Wrzosek przysługuje zażalenie od decyzji prokuratora okręgowego, należy je jednak wystosować do sądu dyscyplinarnego przy prokuratorze generalnym. - Tak naprawdę to jak pisać do tej samej instancji - powiedziała.

 

ZOBACZ: Prokuratura z wnioskiem o uchylenie immunitetu dwóm prokuratorom z Warszawy. "Zarzuty są absurdalne"

 

- Na pewno tę decyzję zaskarżę - podkreśliła. Dodając, że "została zobowiązano do pilnego opuszczenia prokuratury". -Dzisiaj to jest mój ostatni dzień w prokuraturze na okres najbliższych sześciu miesięcy - powiedziała.

 

WIDEO: Prokurator Ewa Wrzosek o zawieszeniu: Na pewno zaskarżę tę decyzję.

 

"Panie Ziobro, proszę się do tego odnieść"

W trakcie konferencji Ewa Wrzosek wyjaśniła, że "zarzuca jej się naruszenie ustawy o prokuraturze, zakazującej prokuratorom prowadzenia działalności politycznej". - Ja chciałabym zapytać, panie prokuratorze generalny Ziobro, jest pan prokuratorem, bierze pan z tego tytuły uposażenie. Proszę się odnieść do artykułu 4. ustawy o prokuraturze - mówiła. 

 

ZOBACZ: Raper Mata i narkotyki. Prokuratura chce skazania ze "względów wychowawczych"

 

Prokurator Wrzosek podkreśliła jednocześnie, że "zaprzecza, że prowadzi jakąkolwiek działalność polityczną".

 

O kulisach sprawy możecie przeczytać tutaj.

mst/ sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie