Dolnośląskie. Kradzież mikołajkowych prezentów ze świetlicy w Czerwonej Wodzie

Polska
Dolnośląskie. Kradzież mikołajkowych prezentów ze świetlicy w Czerwonej Wodzie
Flickr/Ravi Shah
Do świetlicy włamano się przez okno

Nieznani sprawcy ukradli mikołajkowe prezenty przygotowane w świetlicy w Czerwonej Wodzie (woj. dolnośląskie). Mieszkańcy od miesiąca gromadzili słodycze i drobne upominki dla najmłodszych. - Dziękuję "Mikołajowi" za ogromną przykrość wyrządzoną dzieciom - powiedziała sołtys Elżbieta Grabowska.

Do kradzieży doszło w nocy z piątku na sobotę w świetlicy w miejscowości Czerwona Woda koło Zgorzelca.

 

- Złodzieje włamali się do pomieszczenia przez okno i ukradli nie tylko słodycze, ale też sprzęt o wartości około 10 tysięcy złotych - mówi Paweł Babicz szef lokalnego domu kultury. - To poważny cios dla społeczności - dodał.

 

- Skradziono dwa laptopy, frytkownicę, gofrownicę, żelazko, butlę gazu, wytwornicę do baniek, urządzenie do puszczania baniek mydlanych i wieża z głośnikami - wyliczyła sołtys Czerwonej Wody Elżbieta Grabowska. - Wszystko to zostało zakupione z funduszu sołeckiego i stanowiło wspólną własność mieszkańców, korzystały z tego również dzieci przychodzące do świetlicy na zajęcia - podkreśliła.

Za pomoc w sprawie jest przewidziana nagroda

- Zniknęły także prezenty, które miały otrzymać dzieci na 6 grudnia - przekazała Grabowska. - Słodycze były zakupione dzięki datkom miejscowych przedsiębiorców. Wszystkie te składniki do paczek zostały zakupione dzięki ludziom dobrego serca. Pozostało mi z żalem podziękować "Mikołajowi" za ogromną przykrość wyrządzoną dzieciom - podsumowała.

 

WIDEO: Dolnośląskie. Kradzież mikołajkowych prezentów ze świetlicy w Czerwonej Wodzie

 

 

Mieszkańcy zapowiadają nagrodę za pomoc w ujęciu sprawców kradzieży.
 

- Policji leży głęboko na sercu ta sprawa - przekazała Agnieszka Goguł z komendy w Zgorzelcu. - Służby zaangażowały się w poszukiwanie sprawców - dodała.

 

ZOBACZ: Jelenia Góra: Zuchwała kradzież koparki na lawecie. Policja ujęła przestępców

 

Za włamanie z kradzieżą grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

mbl/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie