Test na spostrzegawczość od fińskiej armii. Ilu snajperów widzisz?

Świat
Test na spostrzegawczość od fińskiej armii. Ilu snajperów widzisz?
Twitter/Maavoimat
Ilu żołnierzy widzisz na zdjęciu?

Fińska armia opublikowała w mediach społecznościowych test na spostrzegawczość. Jest to zdjęcie wykonane w zimowej scenerii, na którym ukryci są snajperzy. Odpowiedź na końcu tekstu.

Fińskie wojska lądowe, które stanowią największą część fińskich sił zbrojnych, zaprosiły internautów do wspólnej zabawy i opublikowały w mediach społecznościowych test na spostrzegawczość. 

 

Jest to zdjęcie wykonane w zimowej scenerii, na którym ukryci są snajperzy. 

 

Ponieważ żołnierze mają na sobie zimowe mundury terenowe, odróżnienie ich od białego otoczenia wcale nie jest takie łatwe. 

 

 

Zdjęcie zostało wykonane podczas trwających we wschodniej Finlandii, przy granicy z Rosją, ćwiczeń wojsk lądowych z udziałem m.in. brygad pancernych i sił powietrznych.

 

Celem manewrów Kontio 22 (fiń. "niedźwiedź") jest sprawdzenie gotowości w "warunkach wczesnej zimy właściwych dla Karelii Północnej oraz współpraca różnych formacji w szybko zmieniających się okolicznościach" - przekazano w komunikacie sił zbrojnych.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Pokazano, jak walczy ukraiński snajper. Najpierw "sprzątamy" dowódców

 

W manewrach uczestniczy ok. 1,5 tys. pojazdów oraz 8 tys. żołnierzy z różnych części kraju, a także straż graniczna. Ostatni raz tego rodzaju manewry zostały zorganizowane w Karelii siedem lat temu. 

 

A zatem ilu snajperów jest ukrytych na fotografii? Fińska armia postanowiła sama odpowiedzieć na to pytanie. W kolejnym wpisie zamieszono to samo zdjęcie z zaznaczonymi pozycjami snajperów. Jak się okazuje na zdjęciu jest czterech żołnierzy. 

 

 

Finowie od lat potrafią wykorzystywać swój zimowy klimat w celach wojskowych. Najlepszym tego przykładem jest wojna zimowa, czyli konflikt zbrojny między ZSRR a Finlandią, trwający od 30 listopada 1939 roku do 13 marca 1940 roku. 

 

Finlandia, która dysponowała znacznie mniejszymi siłami, pomimo utraty części terytorium, zdołała wtedy obronić swoją niezależność. 

 

Jednym z powodów sukcesu, oprócz wykorzystywania szybkich jednostek narciarzy i doskonałej znajomości terenu, było stosowanie umundurowania maskującego, które sprawiało, ze fińscy żołnierze w zimowych warunkach byli trudni do zauważenia przez wroga.

dk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie