Sikorski cieszy się z awansu Polaków w Katarze. Podziękował Arabii Saudyjskiej. "Allah Akbar"

Polska
Sikorski cieszy się z awansu Polaków w Katarze. Podziękował Arabii Saudyjskiej. "Allah Akbar"
Polsat News, PAP/EPA/Neil Hall
Radosław Sikorski skomentował wyniki czwartkowych meczów na mundialu w Katarze

"Nigdy nie sądziłem, że tyle będziemy zawdzięczać Arabii Saudyjskiej. Allah Akbar!" - tak awans Polaków w Katarze skomentował na Twitterze europoseł KO Radosław Sikorski. "Nie przesadzajmy z entuzjazmem. Dostali w końcu 1/3 rafinerii w Gdańsku" - odpisał mu były premier Marek Belka.

0:2 przegrała Polska z Argentyną w ostatnim meczu fazy grupowej mundialu. Jednak dzięki starciu Arabii Saudyjskiej z Meksykiem i jej jednej bramce awansujemy do 1/8 finału. Rywalem Biało-Czerwonych będzie Francja. W fazie pucharowej Mistrzostw Świata Polska zagra pierwszy raz od 36 lat.

 

ZOBACZ: Mundial 2022. Polska przegrała z Argentyną, ale awansuje do 1/8 finału

 

Gdyby Arabia Saudyjska nie strzeliła gola Meksykowi (z którym przegrała 1:2), Polska - ze względu na mniejszą liczbę żółtych kartek - i tak wyszłaby z grupy. Bez wątpienia jednak bramka tej drużyny uspokoiła naszych kibiców.

Sikorski dziękuje Arabii Saudyjskiej

W sieci nie brakuje komentarzy osób publicznych i polityków oceniających wczorajsze spotkania na murawie w Katarze. Głos postanowił zabrać też były minister spraw zagranicznych a obecny europoseł Radosław Sikorski.

 

"Nigdy nie sądziłem, że tyle będziemy zawdzięczać Arabii Saudyjskiej. Allah Akbar!" (pisownia oryginalna) - stwierdził na Twitterze.

 

ZOBACZ: Piotr Zgorzelski w "Graffiti": Temat komisji weryfikacyjnej ws. energetyki nikogo nie interesuje

 

"Nie przesadzajmy z entuzjazmem. Dostali w końcu 1/3 rafinerii w Gdańsku" - odpisał mu były premier Marek Belka. Nawiązał tym samym do faktu, że 30 proc. udziałów Rafinerii Gdańskiej trafi do Saudi Aramco nie później niż do 20 grudnia.

 

"Allahu Akabar" - co oznacza?

Zwrot "Allahu Akbar" tłumaczyć można jako "Bóg jest wielki". W świecie islamu stanowi zarówno nieformalne wyznanie wiary w Allaha, jak i jej formalną deklarację. Muzułmanie używają go w czasie modlitwy i różnych codziennych sytuacji. Wyrażają nim też m.in. radość zachwyt. Hasło to wykorzystują niekiedy również terroryści w swoich manifestach.

 

To nie pierwszy raz, kiedy Sikorski posługuje się nim w twitterowych wpisach. W październiku 2020 roku skomentował nim fakt poparcia Strajku Kobiet przez Muzułmański Związek Religijny w RP.

ac/wka/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie