Opole. Kobieta stała na czele "gangu medyków". Grupa nielegalnie obracała lekami

Polska
Opole. Kobieta stała na czele "gangu medyków". Grupa nielegalnie obracała lekami
Policja
Opolscy policjanci rozbili "gang medyków"

Sześć osób zatrzymanych, zabezpieczona dokumentacja i recepty, przeszukania w przychodni i aptece oraz podejrzenia o nielegalny handel na kwotę 2 mln zł - to efekt rozbicia "gangu medyków", który stał za nielegalną sprzedażą leków psychotropowych. Grupą kierowała 34-letnia kobieta. Proceder był prowadzony na terenie całego kraju. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Pierwsze informacje o działalności "gangu medyków" opolscy policjanci otrzymali na początku roku. Z zebranych informacji wynikało, że grupa działa na terenie całej Polski. 

 

W lipcu zatrzymany został 25-latek, który nielegalnie rozprowadzał leki. Mężczyzna usłyszał zarzuty handlu farmaceutykami bez stosownych zgód oraz obrotu środkami odurzającymi.

Sąd wymierzył areszt wobec członków "gangu medyków"

Natomiast w połowie listopada opolscy policjanci podjęli działania operacyjne w Zachodniopomorskiem, gdzie jednego dnia rozbili trzon "gangu medyków". W ich ręce wpadła m.in. liderka grupy, 34-letnia kobieta, mieszkanka Szczecina, która na co dzień pracowała w prywatnym gabinecie lekarskim.

 

Łącznie w ręce służb wpadło sześć osób, w tym lekarz i farmaceuta. Sąd zastosował tymczasowy areszt wobec dwóch mężczyzn w wieku 44 i 64 lat oraz 34-letniej kobiety. 

 

W ciągu kilkunastu godzin 30 policjantów przeszukało 10 pomieszczeń, w tym gabinet lekarski i aptekę. "Policjanci zabezpieczyli pokaźną dokumentację medyczną, recepty, komputery, notatki, zapiski, a także ponad 40 tysięcy złotych w gotówce" - podali mundurowi.

Możliwe kolejne zatrzymania

Jak informuje policja, "według zebranych dowodów wszyscy zatrzymani mieli prowadzić działalność w zakresie pośrednictwa w obrocie produktami leczniczymi zawierającymi środki odurzające i substancje psychotropowe oraz uczestniczyć w obrocie znaczniej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych".

 

ZOBACZ: Tarnów. 20-latek z maczetą w centrum miasta. Policjanci oddali strzał i ranili napastnika

 

Funkcjonariusze ustalili, że wszyscy zatrzymani działali w ramach zorganizowanej grupy przestępczej. Każdy z jej uczestników miał przypisaną konkretną rolę, a z procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu. Gang miał obracać lekami o wartości blisko 2 mln zł. 

 

Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań w sprawie. Członkom gangu grozi do 12 lat więzienia. 

ap/wka / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie