Lublin. Dwóch mężczyzn zatruło się spalinami. Znaleziono ich w garażu

Polska
Lublin. Dwóch mężczyzn zatruło się spalinami. Znaleziono ich w garażu
Polsat News
Mężczyźni zatruli się spalinami samochodowymi

Ciała dwóch mężczyzn znaleziono w czwartek rano w garażu w Lublinie. Jak przekazały służby, zatruli się oni spalinami samochodowymi. - W pomieszczeniu była bardzo zła wentylacja - mówił polsatnews.pl rzecznik straży pożarnej st. kpt. Andrzej Szacoń. W województwie lubelskim w niedzielę dwóch 19-latków zatruło się w podobny sposób.

Przy ulicy Tęczowej w Lublinie (woj. lubelskie) w garażu znaleziono ciała dwóch mężczyzn w wieku 41 i 63 lat. Służby zaalarmowała o godz. 4:30 partnerka jednego z nich, która była zaniepokojona brakiem z nim kontaktu.

 

Na miejscu kobieta zauważyła, że jedno z aut stojących w garażu ma uruchomiony silnik. Jak ustalono, mężczyźni prawdopodobnie naprawiali jeden z samochodów.

 

Straż pożarna stwierdziła, że w pomieszczeniu było bardzo niskie stężenie tlenu. Garaż był połączony przejściem z domem jednorodzinnym.

Mężczyźni zatruli się spalinami samochodowymi

- Jedno ciało znaleziono w korytarzu między garażem a domem - przekazał polsatnews.pl rzecznik prasowy straży pożarnej w Lublinie st. kpt. mgr inż. Andrzej Szacoń. - Pomieszczenie nie miało praktycznie żadnej wentylacji - dodał.

 

Lekarz, który przybył na miejsce, stwierdził zgon obu mężczyzn.

 

- Strażacy musieli przewietrzyć garaż - przekazał Szacoń. Wyjaśnił, że osoby zatruły się spalinami samochodowymi.

 

WIDEO: Lublin. Dwóch mężczyzn zatruło się spalinami. Znaleziono ich w garażu

 

 

Służby informowały wcześniej, że do zatrucia mogło dojść w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. W pomieszczeniu znajdował się piecyk grzewczy.

 

To kolejny taki tragiczny przypadek w województwie lubelskim.

 

ZOBACZ: Czym czujnik czadu różni się od czujnika gazu i jaki kupić do domu?

 

W niedzielę dwóch 19-latków zatruło się spalinami samochodowymi w garażu w gminie Drelów. Ich ciała również znaleziono w przydomowym garażu.

mbl/wka/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie