Nie żyje dwóch 19-latków. Zatruli się spalinami samochodowymi

Polska
Nie żyje dwóch 19-latków. Zatruli się spalinami samochodowymi
Flickr

Nie żyje dwóch 19-latków z gminy Drelów (woj. lubelskie). Ze wstępnych ustaleń służb wynika, że nastolatkowie prawdopodobnie zatruli się spalinami samochodowymi w garażu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem. Służby zaalarmowała rodzina jednego z nastolatków. Ze wstępnych ustaleń wynika, że najprawdopodobniej doszło do zatrucia spalinami samochodowym.

 

- Obaj mężczyźni znajdowali się w zamkniętym garażu, w którym pracował silnik samochodu. Jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych 19-latkowie zostali ewakuowani na zewnątrz. Jako pierwsi na miejsce dotarli strażacy z miejscowej OSP, którzy podjęli resuscytację. Później na miejscu pojawiły się kolejnej służby i ratownicy - powiedział w Polsat News st. bryg. Michał Badach z KW PSP w Lublinie. 

Zadymiony garaż

- Niestety po bardzo długo trwającej reanimacji lekarz stwierdził zgon obydwu mężczyzn - dodał.

 

ZOBACZ: Głuchołazy: Masowe zatrucie Ukraińców w ośrodku Banderoza

 

Według niego trudno powiedzieć, jak długo nastolatkowie przebywali w zamkniętym garażu. - Kiedy świadkowie zauważyli co się dzieje, garaż był mocno zadymiony, a silnik samochodu ciągle pracował - wyjaśnił.

 

WIDEO: Nastolatkowie zatruli się spalinami samochodowymi

 

 

- W przypadku tlenku węgla, bardzo szybko można stracić przytomność, więc nie musiało to trwać bardzo długo - stwierdził.

"Powinniśmy unikać takich sytuacji"

Pytany o to, jak zachować się w takiej sytuacji powiedział, że przede wszystkim trzeba wyłączyć silnik w samochodzie i ewakuować poszkodowanych na otwartą przestrzeń. 

 

ZOBACZ: Smażyła jajecznicę z "kurkami". Zareagowały Lasy Państwowe

 

- Przede wszystkim trzeba pamiętać, że czas pracy silnika w garażu powinien być minimalny, powinniśmy unikać takich sytuacji - podsumował.

 

Okoliczności tragedii wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

dk/ sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie