Jedlicze: 70-latek ukarany za jazdę po pijanemu. Na przesłuchanie znów przyjechał nietrzeźwy

Polska
Jedlicze: 70-latek ukarany za jazdę po pijanemu. Na przesłuchanie znów przyjechał nietrzeźwy
Podkarpacka policja
70-latek dwukrotnie wpadł na jeździe pod wpływem alkoholu

70-letni kierowca zgłosił się na komisariat w Jedliczu (woj. podkarpackie) na przesłuchanie, ponieważ złapano go, gdy pod wpływem alkoholu kierował samochodem. Policjanci zorientowali się, że senior znów jest pijany, a na komendę przyjechał swoim samochodem. Za drugim razem miał w organizmie jeszcze więcej promili. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Pierwszą alkoholową "wpadkę" 70-latek zaliczył 14 listopada. Mając 1,6 promila jechał ulicami Dobieszyna nieopodal Jedlicza. Został jednak zatrzymany po interwencji innego uczestnika ruchu, który wyciągnął kluczyki ze stacyjki jego auta i wezwał policję. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy mężczyzny i wezwali go na przesłuchanie. 

 

ZOBACZ: Olkusz: Okradali bankomaty przy pomocy nakładek klejowych

 

Na komisariacie w Jedliczu stawił się we wtorek. Miał tam usłyszeć zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Policjantka, która zamierzała przesłuchać 70-latka zauważyła, że znów jest on pod wpływem alkoholu.

Pijany przyjechał na przesłuchanie. "Bagatelizował problem"

"Badanie stanu trzeźwości wykazało około 2 promile alkoholu w jego organizmie, co wykluczyło możliwość przeprowadzenia czynności procesowych. Mężczyzna zdawał się jednak bagatelizować problem, gdyż na przesłuchanie przyjechał swoim volkswagenem" - poinformowała podkarpacka policja.

 

ZOBACZ: Przegędza. Szczegółowe wytyczne księdza podczas kolędy. Wideo jest hitem

 

Senior został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Jego przesłuchanie było możliwe kolejnego dnia, gdy wytrzeźwiał. "Mężczyzna usłyszał dodatkowy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, a na poczet przyszłej kary zastosowano tymczasowe zajęcie jego samochodu" - informuje policja. 

dsk/wka / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie