Warszawa. Michał Domaradzki zatrzymany przez CBA. To były szef stołecznej policji

Polska
Warszawa. Michał Domaradzki zatrzymany przez CBA. To były szef stołecznej policji
Polsat News
Zatrzymanie miało miejsce w środę

Michał Domaradzki, szef warszawskiego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz były szef stołecznej policji został w środę zatrzymany przez CBA. "Stawiane zarzuty oraz sposób zatrzymania oceniam jako krok czysto polityczny" - napisał zatrzymany w oświadczeniu, w którym zgodził się na podawanie swoich danych.

Informacje przekazało radio RMF FM. Zatrzymanie miało miejsce na polecenie szczecińskiej prokuratury w sprawie afery wokół zakładów chemicznych w Policach.

 

Domaradzki, który zgodził się na podawanie jego nazwiska, wedle prokuratury miał udostępnić nielegalnie tajne materiały. 

Zatrzymanie przez CBA

"Dziś w godzinach porannych, w czasie pracy w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy zostałem zatrzymany przez służby. Następnie przesłuchano mnie i postawiono mi zarzuty w sprawie urzędowej związanej z moim funkcjonowaniem jako dyrektora pionu bezpieczeństwa w stołecznym ratuszu" - przekazał w oświadczeniu przekazanym RMF. 

 

ZOBACZ: Były senator Tomasz M. zatrzymany przez CBA i CBŚP

 

Dodał, że "nigdy, w żadnych sprawach, nie uchylałem się od współpracy z organami państwa, a przedmiot sprawy, której dotyczą zarzuty można było wyjaśnić bez konieczności sięgania po zastosowane środki".

"Krok czysto polityczny"

Domaradzki ocenił, że stawiane mu zarzuty oraz sposób w jaki został zatrzymany to "krok czysto polityczny". "Jako wieloletni funkcjonariusz policji nie zgadzam się na takie funkcjonowanie państwa. Będę bronił swojego dobrego imienia" - zapewnił.

 

Michał Domaradzki stołeczną komendą kierował do 2016 roku. Po odwołaniu z tej funkcji zaczął pracę w ratuszu Warszawy jaki szef tamtejszego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, które pełni do teraz. 

laf/RMF 24
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie