Były senator Tomasz M. zatrzymany przez CBA i CBŚP

Polska
Były senator Tomasz M. zatrzymany przez CBA i CBŚP
CBA
CBA zatrzymało byłego senatora

Funkcjonariusze CBA i CBŚP zatrzymali na polecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie byłych członków spółek z branży outsourcingowej. Chodzi o postępowanie dotyczące "wielomilionowych wyłudzeń" z państwowego funduszu i ZUS-u. Wśród zatrzymanych jest były senator Tomasz M.

"Czynności przeprowadzono w związku z postępowaniem dotyczącym wielomilionowych wyłudzeń z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w latach 2010-2019." - przekazało CBA.

 

Oprócz Tomasza M. CBA nie ujawniona personaliów innych zatrzymanych. Polsat News potwierdził, że jednym z nich jest prezydent Konfederacji Lewiatan Maciej W.

 

"Na obecnym etapie, z uwagi na fakt, że czynności są toku, są to wszystkie informacje, które możemy przekazać" - informuje CBA.

Były polityk Platformy Obywatelskiej

Tomasz M. to były polityk PO, który zasiadał w Senacie od 2005-2011 r. Był m.in. przewodniczącym senackiej Komisji Gospodarki Narodowej. Z klubu PO odszedł w 2009 r. w związku z doniesieniami prasowym, według których firma M. otrzymała milionowy kontrakt na szkolenia dla zwalnianych stoczniowców bez przetargu.

 

Od 2012 r. był wiceprezydentem Pracodawców RP.

bas / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie