Niemiecki minister: Trzymanie się Nord Stream 2 było wkładem Niemiec w wybuch wojny

Świat
Niemiecki minister: Trzymanie się Nord Stream 2 było wkładem Niemiec w wybuch wojny
Twitter/Bundesministerium der Justiz
Marco Buschmann podczas spotkania ministrów sprawiedliwości państw grupy G7

Minister sprawiedliwości Niemiec Marco Buschmann przyznał, że Niemcy za sprawą gazociągu Nord Stream 2 przyczyniły się do wybuchu wojny w Ukrainie. Odpowiedział mu Andrij Melnyk - były ambasador Ukrainy w Niemczech, a obecnie wiceszef ukraińskiego MSZ.

Niemieckie ministerstwo sprawiedliwości zacytowało na Twitterze wypowiedź Marco Buschmanna ze spotkania ministrów sprawiedliwości państw grupy G7.

 

ZOBACZ: Andrij Melnyk zwolniony. Ambasador w Niemczech ma zostać wiceministrem spraw zagranicznych


"Stoimy mocno po stronie Ukrainy. Ale trzeba też powiedzieć jasno: trzymanie się Nord Stream 2 w odpowiedzi na aneksję Krymu było z dzisiejszej perspektywy wkładem Niemiec w wybuch wojny" - czytamy we wpisie. 

Andrij Melnyk odpowiada

Na tweeta ministerstwa sprawiedliwości zareagował były ambasador Ukrainy w Niemczech, a obecnie wiceminister spraw zagranicznych Andrij Melnyk.

 

 

"Ważne oświadczenie Marco Buschmanna, dziękuję. Ale co z tego wynika, jeśli słusznie twierdzi pan, że Niemcy ponoszą poprzez politykę akceptacji Kremla współodpowiedzialność za agresję ze strony Rosji? Ampel (rządząca w Niemczech koalicja SPD, Zielonych i FDP - przyp. red.) powinna dostarczyć Ukrainie całą broń świata. Co najmniej" - skomentował na Twitterze Melnyk. 

adn/dk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie