Hiszpania. Wybuch w ambasadzie Ukrainy. Ranna jedna osoba

Świat
Hiszpania. Wybuch w ambasadzie Ukrainy. Ranna jedna osoba
Reuters
Policja przed budynkiem ambasady Ukrainy w Hiszpanii

Hiszpańska policja poinformowała, że ranny został jeden pracownik ambasady Ukrainy w Madrycie w wyniku wybuchu, do którego doszło w środę. Eksplodować miała paczka dostarczona do budynku.

Pracownik z lekkimi obrażeniami trafił do szpitala. "Członek personelu doznał obrażeń i udał się do szpitala o własnych siłach" - podała policja w oświadczeniu.

Na miejscu służby wywiadowcze

Ponadto policja zaznaczyła, że trwa ustalanie szczegółów zdarzenia. Zaangażowane są także służby wywiadowcze.

 

Przesyłka, która eksplodowała w budynku ambasady, wedle ustaleń mediów hiszpańskich, była zaadresowana do ambasadora Ukrainy w Hiszpanii, Serhija Pohorelcewa. 

 

Ładunek, który ranił pracownika był domowej roboty. Poszkodowany mężczyzna był Ukraińcem, według telewizji TVE opuścił już szpital. 

 

Ambasada Ukrainy została zabezpieczona, a dostęp do budynku został zablokowany. Jak przekazała regionalna telewizja TVE, teren wokół ambasady pozostaje odgrodzony policyjnym kordonem, a funkcjonariusze przeszukują otoczenie w celu sprawdzenia czy nie znajdują się tam inne ładunki wybuchowe. 

 

 

- Około godziny 13:00 doszło do wybuchu - przekazał Polsat News Marcin Paszko, przewodnik po Madrycie. - Ambasada Ukrainy jest dość oddalona od centrum miasta, nie jest to ważny rejon Madrytu - dodał. Budynek znajduje się w willowej dzielnicy mieszkalnej.

 

WIDEO: Wybuch w ambasadzie Ukrainy w Hiszpanii. Ranny pracownik 

Apel MSZ Ukrainy 

Po wybuchu, szef ukraińskiej dyplomacji, Dmytro Kułeba, zaapelował o zwiększenie bezpieczeństwa wokół wszystkich ambasad Ukrainy na terenie sojuszniczych państw. 

laf / Reuters
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie