Cristiano Ronaldo blisko Al Nassr. Portugalczyk ma zarabiać 200 mln euro rocznie

Świat
Cristiano Ronaldo blisko Al Nassr. Portugalczyk ma zarabiać 200 mln euro rocznie
PAP/EPA/Noushad Thekkayil
Cristiano Ronaldo blisko podpisania kontraktu z Al Nassr

Cristiano Ronaldo bliski podpisania kontraktu z saudyjskim Al Nassr FC - podała w środę hiszpańska "Marca". Portugalczyk miałby podpisać 2,5-letnią umowę, w ramach której zarabiałby 200 mln euro za sezon.

Od tygodnia Cristiano Ronaldo jest wolnym zawodnikiem, po tym jak rozwiązał umowę z Manchesterem United, gdzie skonfliktował się z kierownictwem klubu. W wywiadzie, którego udzielił przed wylotem do Kataru stwierdził m.in., że nie ma szacunku do trenera Erika ten Haga.

 

Od tego momentu Portugalczyk musiał zacząć rozglądać się za nowym pracodawcą. Jednak wiele wskazuje na to, że długo bezrobotny nie będzie.

Saudyjczycy kuszą gigantycznymi pieniędzmi 

Hiszpańska "Marca" donosi, że piłkarz jest bliski podpisania umowy z saudyjskim Al Nassr. "Kontrakt ma obowiązywać przez dwa i pół sezonu. Kwota operacji wyniesie 200 milionów euro za sezon, w tym wynagrodzenie kontraktowe i umowy reklamowe" - czytamy. 

 

 

Jeśli te informacje się potwierdzą, stanie się jasne, że 37-latek postawi już na aspekt ekonomiczny, kosztem rywalizacji na wysokim poziomie w klubowej piłce. 

W zespole czekają znajomi z Europy 

Po przejściu do Al Nassr Ronaldo spotka w szatni znajomych z europejskich aren. Trenerem zespołu jest Rudi Garcia, który w przeszłości pracował m.in. w AS Romie.

 

Na murawie występują: bramkarz David Ospina (były zawodnik FC Arsenal czy SSC Napoli), hiszpański obrońca Alvaro Gonzalez i były pomocnik m.in. FC Bayernu Monachium Brazylijczyk Luiz Gustavo. Łączna wartość rynkowa składu Al Nassr wynosi w tym momencie ponad 62 ml euro. 

 

Klub po ośmiu kolejkach zajmuje drugie miejsce w lidze saudyjskiej ustępując Al Shabab, gdzie gra Grzegorz Krychowiak. 

ap / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie