Lubelskie: "Żołnierka z USA" miała wysłać w paczce 1,5 mln dolarów. Mężczyzna stracił pieniądze

Polska
Lubelskie: "Żołnierka z USA" miała wysłać w paczce 1,5 mln dolarów. Mężczyzna stracił pieniądze
Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay
40-latek padł ofiarą internetowego oszustwa

Mieszkaniec powiatu chełmskiego chciał pomóc znajomej z internetu, która podawała się za amerykańską żołnierkę. Kobieta miała wysłać mu na przechowanie ogromną sumą pieniędzy. 40-latek nigdy nie doczekał się paczki z dolarami, za to stracił kilkanaście tysięcy.

W połowie listopada osoba podająca się za amerykańską żołnierkę przebywającą na misji w Syrii nawiązała kontakt przez komunikator internetowy z mieszkańcem powiatu chełmskiego (woj. lubelskie).

 

ZOBACZ: Japonia. Oszust z Instagrama wyłudził od kobiety 150 tys zł. Chciał wrócić na Ziemię

 

Po kilku dniach wirtualnej znajomości "żołnierka" uznała 40-latka za osobę godną zaufania, dlatego zdecydowała się powierzyć mu na przechowanie niebagatelną sumę 1,5 mln dolarów w obawie przed ich utratą na misji. Amerykanka miała wysłać Polakowi paczkę z pieniędzmi. 

Czekał na paczkę z dolarami. Stracił pieniądze

40-latek nie podejrzewał, że ma do czynienia z oszustem.

 

ZOBACZ: Chiński sprzęt do medycyny estetycznej oferowali jako markowy. Oszustwo na 11 milionów złotych


"Mężczyzna oczekując na przesyłkę otrzymał informację, że do jej dostarczenia konieczna jest opłata celna w wysokości 15 tysięcy złotych. Gdy wpłacił na wskazane konto żądaną kwotę, otrzymał kolejną wiadomość o dopłacie, tym razem 28 tysięcy złotych. Wtedy zorientował się, że może to być oszustwo" - czytamy w komunikacie Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. 

Oszustwo na "amerykańskiego żołnierza"

Policja wyjaśnia okoliczności sprawy i apeluje o zachowanie ostrożności przy zawieraniu znajomości przez internet, zwłaszcza że oszuści często wykorzystują metodę na "żołnierza przebywającego na misji". 

adn/ sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie