Lidzbark Warmiński. Wójt Fabian Andrukajtis pobity do nieprzytomności na balu charytatywnym

Polska
Lidzbark Warmiński. Wójt Fabian Andrukajtis pobity do nieprzytomności na balu charytatywnym
gminalidzbark.com
Wójt gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis

Podczas balu charytatywnego w Lidzbarku Warmińskim doszło do pobicia wójta gminy - informuje Radio Olsztyn. Pełniący tę funkcję Fabian Andrukajtis na skutek obrażeń stracił przytomność i został przewieziony do szpitala. Doniesienia o ataku na samorządowca potwierdziła lokalna policja.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę na terenie jednego z lidzbarskich hoteli. Odbywał się tam bal charytatywny, w którym brał udział wójt gminy Fabian Andrukajtis.

 

Około godz. 2 w nocy między dwoma uczestnikami imprezy miało dojść do sprzeczki.

Wójt kontra wściekły przedsiębiorca. Brutalne pobicie na balu charytatywnym

Okazało się, że z wójtem kłócił się jeden z mieszkańców miasta, 58-letni przedsiębiorca. W pewnym momencie mężczyzna rzucił się z pięściami na urzędnika. Ten "miał zostać kilkukrotnie przez niego uderzony" - relacjonuje sierż. szt. Beata Szydłowska z policji w Lidzbarku Warmińskim.. Z informacji przekazanych tvp.info wynika, że pokrzywdzony w wyniku napaści stracił przytomność.

 

ZOBACZ: Kraków. Adwokat zleciła pobicie znajomej męża. Zatrzymanych pięć osób

 

Wezwano karetkę pogotowia. Gdy na miejsce przybyli ratownicy, podjęto decyzję o przewiezieniu oszołomionego wójta do szpitala. Jak zaznacza rzeczniczka lokalnej policji, "mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń". Po wykonaniu badań postanowiono o wypisaniu poszkodowanego do domu.

 

Funkcjonariuszka zapewniła, że służby zajmują się sprawą pobicia włodarza gminy. Ustalono dane uczestników zdarzenia oraz świadków i zabezpieczono monitoring. Dalsze decyzje zostaną podjęte po przesłuchaniach osób, które brały udział w imprezie.

 

 

Obecnie wójt Andrukajtis przebywa na zwolnieniu lekarskim. O swoim pobiciu samorządowiec opowiedział w rozmowie z RMF FM. Pamiętał, że napastnikiem był znany mu przedsiębiorca, organizujący w przeszłości przewozy dzieci na terenie gminy.

 

Mężczyzna miał pretensje o ogłoszony przez wójta przetarg, w którym nie wziął udziału. Urzędnik opisywał go jako "agresywnego". Rozmowie przysłuchiwała się również żona przedsiębiorcy, miejska radna.

 

ZOBACZ: Brutalny atak w Warszawie. Pobili wracjającego z meczu kibica

 

Andrukajtis mówił też o monitoringu, na którym widać moment upadku pobitego. Nieprzytomny i leżący na ziemi miał być jeszcze uderzony. Dopiero żona wójta wezwała służby.

Lidzbark Warmiński. Oświadczenie ws. pobicia wójta

We wtorek na stronie urzędu gminy opublikowano oświadczenie dotyczące tej sprawy. Z dokumentu dowiadujemy się, że wójt "został zaatakowany i pobity w wyniku czego doznał licznych obrażeń ciała, które na chwilę obecną uniemożliwiają mu wykonywanie czynności służbowych".

 

Dalej czytamy, że "atak na pana Fabiana Andrukajtisa miał bezpośredni związek z pełnioną przez niego funkcją wójta gminy Lidzbark Warmiński i wykonywanymi przez niego obowiązkami służbowymi", a "postępowanie karne wynikające z zaistniałej sytuacji prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Lidzbarku Warmińskim".

map/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie