Wyższe ceny wypoczynku w górach. Wzrost nawet o 20 proc.

Polska
Wyższe ceny wypoczynku w górach. Wzrost nawet o 20 proc.
Polsat News
Tegoroczny sezon zimowy może być rekordowo drogi

- W przypadku stacji narciarskich, usług noclegowych, mówimy o 20 proc. rok do roku - powiedział Roman Krupa, wójt Kościeliska, komentując wzrost cen usług w górskich kurortach.

- Jeśli chodzi o stacje narciarskie i wyciągi, to główną przyczyną wzrostu cen, jest wzrost kosztów energii, które rok do roku poszły znacznie do góry - przypomniał.

 

Ocenił, że to podstawowy powód, który skłonił właścicieli do podwyżek cen swoich usług. - Nie ma co ukrywać, sezon zimowy, ten który jest przed nami, jest najdroższy - uznał Krupa. 

 

Jego zdaniem "dotyczy to szerokiego pakietu usług, o których w zimie mówimy".

 

WIDEO: Wypoczynek w górach coraz droższy. Więcej za noclegi i za wyciągi 

Wakacje przez 3 miesiące i w turach? 

- Pomysł wynika z obserwacji gmin górskich, jakie mamy w stosunku do tego, co się dzieje w wysokim sezonie turystycznym - ocenił, pytany o sugestię wprowadzenia trzymiesięcznych wakacji, jaką proponuje Stowarzyszenie Gmin Górskich RP.

 

Letnia przerwa miałaby być dłuższa i trwać do połowy września. - Dobrze też obrazowała to pandemia, ale też sierpień każdego roku i to wzmożenie turystyczne jakie mamy w drugiej połowie sierpnia - dodał. 

 

ZOBACZ: Jaka będzie tegoroczna zima? Zaskakujące dane meteorologów na temat śniegu

 

- Doszliśmy do przekonania, że dobrze byłoby takie dyskusje rozpocząć, ale niedobrze byłoby wydłużać wakacje - tłumaczył, zaznaczając, by wakacje wyglądały tak, "jak wyglądają dzisiaj ferie". - Nie wydłużać wakacji do tych trzech miesięcy, ale w czasie tych wakacji mogłyby odbywać się tury, od 15 czerwca do 15 września, z podziałem na województwa - tłumaczył. 

 

Uzasadniał, że "to wynika z naszych doświadczeń, samorządów, gmin górskich, gmin turystycznych". 

laf/ sgo/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie