Szef MON Mariusz Błaszczak przyznał medale za zasługi w obronie polskiej granicy

Polska
Szef MON Mariusz Błaszczak przyznał medale za zasługi w obronie polskiej granicy
Polsat News
Wicepremier i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak

Wicepremier i szef MON w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości po raz pierwszy przyznał nowe odznaczenia państwowe - medale za zasługi w obronie polskiej granicy.

Minister Mariusz Błaszczak szczególnie dziękował dwóm żołnierzom. To starszy szeregowy Michał Fabian i kapral Marcin Matysiak. 

 

 

- Obaj ci żołnierze zostali wyróżnieni złotym medalem. Wykonywali swoje obowiązki perfekcyjnie, z narażaniem życia, z pełną ofiarnością. Byli gotowi poświęcić własne zdrowie żeby nieść pomoc potrzebującym i uszczelnić granicę żeby ochronić Polskę - mówił. 

Medale za zasługi w obronie polskiej granicy

Szef MON zaznaczył, że wyróżnieni nowo ustanowionym odznaczeniem zostali żołnierze, którzy spędzili na granicy co najmniej dwa miesiące. 

 

- To była trudna służba związana z wyzwaniami, która pokazała, że żołnierze Wojska Polskiego są wierni ojczyźnie i gotowi jej bronić - powiedział. 

 

 

Mariusz Błaszczak wspomniał także o budowie tymczasowej zapory na granicy z Rosją. 

 

- Przystąpiliśmy do budowy ogrodzenia. Budują je żołnierze. Powstaje w takiej samej formie jak w ubiegłym roku, też uprzedzając to, co wydarzyło się później. Ogrodzenie na granicy polsko-białoruskiej uchroniło Polskę przed atakiem hybrydowym i sprawiło, że granica została utrzymana - dodał. 

arż/ sgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie