USA. Pod dzieckiem załamał się lód. Trzy osoby trafiły do szpitala

Świat
USA. Pod dzieckiem załamał się lód. Trzy osoby trafiły do szpitala
Facebook/Aurora Illinois Police Department
Służby pokazały akcję ratunkową

Trzy osoby - dziewięciolatek oraz dwóch funkcjonariuszy policji, którzy ruszyli mu na pomoc - trafiło do szpitala po dramatycznej akcji ratunkowej w stanie Ilinois (USA). Pod chłopcem załamał się lód.

W środę tuż przed godz. 16:30 (godz. 0:30 w czwartek czasu polskiego) służby w stanie Ilinois otrzymały zgłoszenie o dwóch osobach, tonących w stawie. Do zdarzenia zadysponowano straż pożarną oraz policję.

Pod chłopcem załamał się lód. Policja pokazuje akcję ratunkową

Na miejscu okazało się, że pomocy potrzebują dziewięcioletni chłopiec oraz dorosła kobieta. Policjanci ustalili, że pod dzieckiem załamał się lód na stawie po tym, jak wszedł na zamarzniętą taflę po piłkę. Kobieta z kolei zaczęła tonąć, kiedy rzuciła się chłopcu na ratunek.

 

ZOBACZ: Pod 12-latkiem załamał się lód. Chłopiec dryfował na krze

 

Na zamieszczonym przez policję nagraniu widać, jak dwóch funkcjonariuszy wchodzi do wody, by pomóc poszkodowanym, reszta wspiera akcję na brzegu zbiornika. Wspólnymi wysiłkami, m.in. przy pomocy lin udało się wyciągnąć tonących z wody. 

 

Trzy osoby trafiły do szpitala

Poszkodowanych chłopiec trafił do szpitala. Niestety pomocy lekarskiej potrzebowali również funkcjonariusze, którzy weszli do wody po tonących. Oni także zostali zabrani do szpitala przez straż pożarną. Z kolei kobieta, która próbowała ratować dziecko, nie wymagała hospitalizacji.

 

Wszyscy zostali wypuszczeni ze szpitala w stanie stabilnym.

pgo/dk/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie