USA. Szympansica myślała, że jej młode nie przeżyło porodu. Wzruszająca reakcja

Świat
USA. Szympansica myślała, że jej młode nie przeżyło porodu. Wzruszająca reakcja
Sedgwick County Zoo
Szympansica myślała, że młode nie żyje

Szympansica żyjąca w zoo w amerykańskim stanie Kansas była przekonana, że jej młode zmarło podczas porodu. Gdy po dwóch dniach małpa wróciła na swój wybieg, zorientowała się, że jej dziecko żyje. Jej reakcja poruszyła internautów.

Żyjąca w zoo w mieście Wichita szympansica Mahale urodziła młode. Z powodu komplikacji przy porodzie zdecydowano się wykonać cesarskie cięcie.

 

 

Po zabiegu młody wymagał opieki weterynaryjnej, dlatego trzymano go z dala on mamy. Po dwóch dniach zdecydowano się połączyć rodzinę.

 

Szympansica była przekonana, że jej dziecko nie żyje. Gdy weszła na wybieg widać było, że jest smutna. Kiedy jednak zawinięte w niebieski koc maleństwo zaczęło się ruszać, uradowana szympansica natychmiast wzięła je na ręce i zaczęła przytulać.

 

ZOBACZ: Wrocław: Małpa Sunny osierocona. Jej "mamą" został pracownik zoo

 

Pracownicy zoo opublikowali w mediach społecznościowych wzruszające nagranie, na którym widać pierwsze spotkanie z szympansiej mamy z jej dzieckiem, które nazwano Kucheza. 

"Moje serce się roztopiło"

Reakcja zachwyciła internautów. "O mój Boże! Siedzę przy biurku i płaczę! Moje serce po prostu się roztopiło" - napisał jeden z komentujących. 

 

"Myślała, że ​​go straciła, ale kiedy zobaczyła podnoszącą się rączkę, nie wahała się ani sekundy! To jest miłość, prawdziwa miłość matki!" - dodała inna internautka.  

 

 

Ponieważ nagranie spotkało się z wielkim odzewem, dzień później zoo opublikowało kolejnej wideo, na którym widać, jak szympansica nadal trzyma swoje młode.

 

"Mahale jest najbardziej niesamowitą mamą. Nie odłożyła dziecka, odkąd zobaczyła je wczoraj rano" - poinformowano. 

 

 

Pracownicy zoo przypomnieli jednocześnie, że "wszystkie zwierzęta znajdujące się pod ich opieką są ważnymi ambasadorami swojego gatunku".

 

"Mahale i Kucheza przypomnieli nam wszystkim, że szympansy to inteligentne, charyzmatyczne i niesamowite zwierzęta. I potrzebują naszej pomocy! Małe działania - takie jak recykling starych telefonów komórkowych i używanie wyłącznie oleju palmowego oraz produktów papierniczych pochodzących ze zrównoważonych (certyfikowanych) źródeł - mogą pomóc uratować szympansy, które żyją na wolności - zaapelowali.

dk/ac/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie