Prognoza pogody na czwartek. Atak zimy. Do kiedy będzie padał śnieg?

Polska
Prognoza pogody na czwartek. Atak zimy. Do kiedy będzie padał śnieg?
Polsat News
Wielu kierowców poranną podróż do pracy rozpoczęło w czwartek od odśnieżenia auta

W nocy sypnęło śniegiem w centralnej i wschodniej części Polski. Zimowa aura przywitała mieszkańców m.in. Warszawy, Łodzi, Kielc i Lublina. Opady białego puchu mogą utrzymać się również w ciągu dnia. Na zachodzie i północy kraju może z kolei spaść deszcz. Temperatura będzie wahać się od 5 st. C. na zachodzie do - 2 st. C. na wschodzie kraju.

W nocy śnieg spadł w centralnej i wschodniej Polsce. Na ulice miast wyjechały pługosolarki. W czwartek na tym obszarze termometry będą wskazywać od 0 do - 2 st. C. Miejscami możliwe obfite opady śniegu. 

 

- Na zachodzie kraju chmury i mgły, miejscami zdarzają się opady deszczu. W ciągu dnia w tej części Polski będziemy mieć od 3 do 5 st. C - opisywał Jarosław Kret, prezenter prognozy pogody Polsat News. 

 

Z kolei IMGW podało, że w czwartek na wschodzie i w centrum śnieg i śnieg z deszczem, nad resztą kraju deszcz.

 

 

"Początkowo na wschodzie możliwe jeszcze marznące opady. Opady śniegu wyniosą do 8 cm na wschodzie i do 10 cm w Karpatach. Rano gęste mgły. Temperatura od - 3 st. C. do  st. C. W Beskidach zawieje i zamiecie śnieżne" - dodał Instytut.

 

 

"Polska znajduje się w strefie frontu okluzji o charakterze frontu ciepłego w polarno-morskiej masie powietrza. W słabogradientowym polu ciśnienia" - czytamy.

 

 

Instytut podaje, że w centrum i na wschodzie kraju utrzymuje się kilkucentymetrowa warstwa śniegu. 

 

 

"Pomimo ładnej, zimowej aury, w całej Polsce niżowa, pochmurna i wilgotna pogoda przez cały dzień będzie niekorzystnie wpływać na organizm człowieka" - podaje w kolejnym IMGW w kolejnym wpisie. 

Policja ostrzega kierowców i pieszych: Bądźcie ostrożni!

Policja stołeczna zaapelowała do mieszkańców miasta o ostrożność w związku z pojawieniem się na ulicach i chodnikach śniegu. Jednocześnie funkcjonariusze poinformowali, że do godz. 7:30 nie doszło do żadnych poważniejszych incydentów na drogach. 

 

 

"Od rana dominuje kolor biały. Jednak kierowcy zdali egzamin. W Warszawie, jak na razie odnotowano kilka drobnych zdarzeń. Apelujmy do kierowców i pieszych o ostrożność. Droga hamowania znacznie się wydłuża, warto zwolnić. Dzisiaj za kierownicą przyda się cierpliwość" - czytamy na Twitterze warszawskiej policji. 

 

ap/wka/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie