Piotr Ikonowicz: Minister Błaszczak to taki prosty chłopak, który chciał dobrze

Polska
Piotr Ikonowicz: Minister Błaszczak to taki prosty chłopak, który chciał dobrze
Ryszard Petru i Piotr Ikonowicz w "Debacie Dnia"

- Nagle zrobiliśmy się zbyt proniemieccy i minister Błaszczak musiał pokazać, że taki proniemiecki to on nie jest - powiedział w "Debacie Dnia" Ryszard Petru, odnosząc się do propozycji przekazania systemów Patriot Ukrainie. - Minister Błaszczak to taki prosty chłopak, który chciał dobrze - odpowiedział Piotr Ikonowicz.

"Po kolejnych atakach rakietowych Rosji zwróciłem się do strony niemieckiej, aby proponowane baterie Patriot zostały przekazane do Ukrainy i rozstawione przy zachodniej granicy. To pozwoli uchronić przed kolejnymi ofiarami i blackoutem oraz zwiększy bezpieczeństwo przy naszej wschodniej granicy" - napisał w środę na Twitterze Mariusz Błaszczak, szef polskiego ministerstwa obrony.

 

 

- To systemy Patriot, które są planowane w ramach zintegrowanej obrony powietrznej NATO - powiedziała w czwartek Christine Lambrecht, niemiecka minister obrony.

 

ZOBACZ: Niemcy. Minister obrony odrzuca propozycję wysłania Patriotów do Ukrainy. "To systemy NATO"

 

Sprawę w czwartek w programie "Debata Dnia" komentowali goście Agnieszki Gozdyry.

 

- NATO nie może stawiać broni na terenie, który nie jest NATO-wski. Ze sprawy, która mogła nam pomóc, zrobiła się sprawa, która nam przeszkadza - powiedział Ryszard Petru (Instytut Myśli Liberalnej, Nowoczesna).

 

WIDEO: Ryszard Petru i Piotr Ikonowicz w "Debacie Dnia"

 

 

- Wydaje mi się, że to kwestia presji PiS-owskiej czy prezesa Kaczyńskiego. Nagle zrobiliśmy się zbyt proniemieccy i minister Błaszczak musiał pokazać, że taki proniemiecki to on nie jest - stwierdził polityk.

 

Ocenił też: - To skandaliczne, nieodpowiedzialne, po raz kolejny pokazuje, że Polska nie jest racjonalnym partnerem dla NATO.

Piotr Ikonowicz o Mariuszu Błaszczaku: Myślę, że miał dobre intencje

- Sama intencja wydaje się racjonalna, bo nie jesteśmy w tej chwili zagrożeni atakiem, a czym innym. Jeżeli Ukraina się nie obroni przed wyłączeniem swojej energetyki, to do nas przyjadą kolejne miliony uchodźców i będziemy mieli problem - odniósł się do sprawy Piotr Ikonowicz (Kancelaria Sprawiedliwości Społecznej).

 

- Minister Błaszczak to taki prosty chłopak, który chciał dobrze - ocenił. Zapytany przez prowadzącą, czy to pochwała, odpowiedział: - Tak, tak, nie cenię go wysoko w sensie kompetencji, ale myślę, że miał dobre intencje i jak większość z nas dobrze życzy Ukraińcom.

 

- Tak, tak, i chciał rozpętać III wojnę światową - skontrował Petru.

 

an / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie