Kraków. Urząd Miasta skraca godziny pracy. Chce oszczędzić prąd

Polska
Kraków. Urząd Miasta skraca godziny pracy. Chce oszczędzić prąd
Polsat News

Krakowscy urzędnicy znaleźli sposób, jak oszczędzić prąd - postanowili, że będą pracować krócej. Ta decyzja jest sporym problemem dla pracujących mieszkańców miasta, którzy nie załatwią niczego w magistracie po tym, jak na zegarach wybije 15:30.

Trzy duże oddziały Urzędu Miasta Krakowa, czynne dotychczas do godziny 18:00, od piątego grudnia będą pracowały o dwie i pół godziny krócej. Ruch urzędników ma sprawić, że samorządowe placówki zaoszczędzą prąd. Urząd tłumaczy, że nowe godziny pracy są podyktowane rządowymi wymogami.

 

ZOBACZ: Kongres Programowy PO. Aktywistka klimatyczna przerwała przemówienie Donalda Tuska

 

- Oszczędności wynikające z zapisów ustawowych przyjęte przez Sejm i Senat. Ma to być 10 proc. oszczędności energii w funkcjonowaniu samorządu i jednostek samorządu terytorialnego na terenie całej Polski - mówił Polsat News Kamil Popiela z biura prasowego krakowskiego ratusza.

 

WIDEO: Krakowskie urzędy skracają godziny pracy

 

Po 15:30 krakowianie nie odbiorą dowodu osobistego

Jak dodał Popiela, "mieszkańcy wciąż będą mogli korzystać z punktów obsługi mieszkańca w trzech centrach handlowych w godzinach 10:00-18:00)". - Tam będzie można załatwić podstawowe sprawy - zapewnił.

 

W związku z nowymi godzinami pracy urzędników krakowianie po godz. 15:30 nie odbiorą na przykład dowodu osobistego, Ukraińcom nie będą natomiast wydawane numery PESEL. Zamknięty też będzie Punkt Obsługi Przedsiębiorców. 

ap/wka / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie