Kongres Programowy PO. Aktywistka klimatyczna przerwała przemówienie Donalda Tuska

Polska
Kongres Programowy PO. Aktywistka klimatyczna przerwała przemówienie Donalda Tuska
Polsat News
Aktywistka i jej postulat towarzyszyły Tuskowi podczas dalszej części jego przemówienia

"Gaz ziemny to broń dyktatorów" - brzmiał napis transparentu młodej kobiety, która weszła na scenę i stanęła obok Donalda Tuska, przemawiającego w czwartek podczas kongresu PO. Początkowo ochroniarze chcieli powstrzymać aktywistkę, jednak ich działania wstrzymał lider Platformy. - Śmiało, może pani bliżej - powiedział polityk, na co sala zareagowała oklaskami.

W czwartek zorganizowano Kongres Programowy Platformy Obywatelskiej "Energetyka i Klimat". Na mównicy pojawił się m.in. lider partii Donald Tusk, który mówił o roli, jaką powinny odgrywać kwestie związane z ochroną środowiska. 

 

W pewnym momencie na scenę usiłowała wejść kobieta z dużym, czerwonym transparentem. Ochroniarze próbowali ją wyprowadzić, na co Tusk zareagował, przerywając przemówienie.

 

- Dzień dobry - powiedział, a pilnujących porządku poprosił, żeby pozwolił zostać kobiecie na scenie. -  Śmiało może pani bliżej - dodał, a po tych słowach zgromadzeni na kongresie zaczęli klaskać.

 

 

Na trzymanym przez kobietę transparencie widniał napis: "Gaz ziemny to broń dyktatorów". 

 

- Gaz ziemny to broń dyktatorów. Pełna zgoda. Ci, którzy wyrzekają się problemu zanieczyszczenia środowiska, opowiadają się także za autorytaryzmem, dyktaturą, a nie demokracją - skomentował lider PO. 

Przemawiali też Trzaskowski i Budka 

Przed Tuskiem ze sceny przemawiali też prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i szef klubu parlamentarnego PO Borys Budka. 

 

- Wyzwania przed nami są absolutnie fundamentalne, a PiS nie ma żadnej odpowiedzi na nie. Odmawianie rakiet (Patriot od Niemiec - red.), które mógłby nas chronić - pokazuje, że oni nawet w kwestiach bezpieczeństwa nie mają planu. Tak samo jest z polityką klimatyczną - powiedział Trzaskowski.

 

ZOBACZ: Donald Tusk mówił o "talibach znad Wisły". Zadedykował im piosenkę

 

Z kolei Budka zapowiadał, że Platforma - jeśli dojdzie do władzy - do 2030 roku stworzy "co najmniej 700 lokalnych społeczności energetycznych".

 

- Całkowicie zmodernizujemy co najmniej 150 sieci ciepłowniczych w Polsce. Wybudujemy do tego dwa tysiące biogazowni. Dwa milony domów domów zostanie objętych kompleksową termomodernizacją - wyliczał szef klubu PO.

ap/wka / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie