Częstochowa. Policja szuka sprawcy pobicia pasażera tramwaju

Polska
Częstochowa. Policja szuka sprawcy pobicia pasażera tramwaju
Śląska Policja
Do niesprowokowanego ataku doszło w czerwcu tego roku

Do brutalnego pobicia doszło w tramwaju częstochowskiej linii "2". Policja mężczyzny, który bez powodu rzucił się z pięściami na pasażera komunikacji miejskiej. Poszkodowany doznał obrażeń twarzy. Funkcjonariusze opublikowali zdjęcia agresora i nagranie z incydentu w celu ustalenia tożsamości widocznego na nim mężczyzny.

Bulwersujące zdarzenie na oczach ludzi w biały dzień. Częstochowscy policjanci proszą o pomoc świadków brutalnego ataku, do którego doszło w tramwaju linii nr 2 w dniu 23 czerwca 2022 roku. Nagranie z niego opublikowano w czwartek 24 listopada.

 

Kryminalni z komisariatu III prowadzą postępowanie w sprawie ataku na jadącym w tylnej części pojazdu mężczyzny, na którego rzucił się agresywny pasażer. Napastnik kilkukrotnie uderzył poszkodowanego, powodując u niego obrażenia twarzy.

Brutalny atak w tramwaju. Policja publikuje nagranie

Na nagraniu opublikowanym przez funkcjonariuszy widać, jak tuż przed zdarzeniem sprawca zachowuje się niespokojnie, próbując otworzyć okno, przeciągając się na siedzeniu i sprawdzając nerwowo telefon. W pewnym momencie wstaje z miejsca i bez powodu podchodzi do siedzącego obok mężczyzny.

 

Policja z Częstochowy szuka sprawcy pobicia z tramwaju nr 2Policja Śląska
Policja z Częstochowy szuka sprawcy pobicia z tramwaju nr 2

 

W ruch poszły pięści, a grad ciosów spadł na głowę i twarz niewinnej ofiary. Pobity mężczyzna próbował bronić się nogami. Na szczęście jeden z jadących tramwajem świadków zareagował i obezwładnił napastnika, wypychając go z szynowego pojazdu.

 

ZOBACZ: Gdańsk: Pobili i zostawili 56-latka na dworze w bieliźnie. Ma połamaną czaszkę

 

WIDEO: Bez powodu pobił pasażera tramwaju w Częstochowie. Szuka go policja

 

Pobicie w tramwaju. Jak wyglądał napastnik?

Policja szuka osoby z wideo zarejestrowanego przez kamery wewnątrz tramwaju. Sprawca ataku ubrany był w czarną koszulkę z krótkim rękawem, jasne, krótkie spodenki i niebieskie, sportowe buty.

 

Osoby, które były świadkami tego zdarzenia lub mogą pomóc w ustaleniu tożsamości sprawcy, proszone są o kontakt z Policją – telefon 478581511 lub 112.

map/wka/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie