Nowe radiowozy dla policji. Wiemy, ile kosztowały

Polska
Nowe radiowozy dla policji. Wiemy, ile kosztowały
Policja
Nowe radiowozy w policji

Policja zakupiła 78 nowych radiowozów. Wybór padł na SUV-y marki Kia Sportage. Pojazdy trafią do jednostek w całym kraju.

Za zakup nowych radiowozów odpowiadała Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy. Podczas przetargu wybrano samochody typu SUV marki Kia Sportage.

 

Łącznie zakupiono 78 pojazdów. Cena jednego samochodu oznakowanego zgodnie z nowym wzorem wyniosła 166 480,50 zł. Oznacza to, że łączna wartość zamówienia zamknęła się w kwocie 12 985 479,00 zł.

 

 

Środki finansowe na zakup nowych radiowozów pochodziły z dwóch źródeł - 7 265 979,00 zł z budżetu policji, a pozostałe w wysokości 5 719 500,00 zł z Funduszu Wsparcia Policji czyli od lokalnych samorządów.

 

 

Zakupione samochody są wyposażone w silnik benzynowy o pojemności 1598 ccm oraz mocy 110 kW (150 KM). Dodatkowo pojazdy mają manualną skrzynię biegów, czujniki i kamerę cofania, apteczkę pierwszej pomocy z rozszerzonym wyposażeniem, koło dojazdowe oraz system łączności radiowej dedykowany dla policji.

 

 

Policja poinformowała, że pięć z zakupionych radiowozów zostanie w woj. kuajwsko-pomorskim (dwa w Świeciu i po jednym w Bydgoszczy, Toruniu i Inowrocławiu). Pozostałe samochody zostaną przekazane do jednostek w całym kraju.

dk/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie