Rosja: Pułkownik próbował wyłudzić łapówkę. Chciał pralkę za pięć tysięcy złotych

Świat
Rosja: Pułkownik próbował wyłudzić łapówkę. Chciał pralkę za pięć tysięcy złotych
Wikimedia Commons/ duma.gov.ru/ zdjęcie ilustracyjne
Rosyjscy żołnierze podczas jednej z uroczystości

Pralkę o wartości pięciu tysięcy złotych w zamian za spokój i pozytywny wynik kontroli zaproponował rosyjski pułkownik wojskowemu pracującemu w komendzie uzupełnień. Ostatecznie sprzęt dostał, a zaraz po tym go zatrzymano. Dwa miesiące spędzi w areszcie domowym.

Nie od dziś wiadomo, że Rosjanie "słyną z miłości" do pralek. Doniesienia o kradzieży tego sprzętu z ukraińskiego terytorium pojawiają się w mediach społecznościowych.

 

Tym razem sytuacja nie wydarzyła się bezpośrednio w Ukrainie. Iwan Mertwiszczew to pracownik sztabu generalnego Rosji w randze pułkownika. Wojskowy odpowiadał za kontrolę regularnego poboru w rosyjskiej armii.

Chciał wyłudzić pralkę

Jeszcze przed jesienną kontrolą w jednym z biur Mertwiszczew postanowił się wzbogacić. W tym celu wykonał telefon do komendy uzupełnień w okręgu moskiewskim. Zasugerował, że "na pewno znajdzie coś" w trakcie inspekcji, niezależnie od sytuacji. Podkreślił, że negatywny wynik kontroli będzie mieć zły wpływ na dalszą karierę szefa biura - podał "Kommiersant".

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Rosyjskie sieci komórkowe nie działają w Ukrainie. Rosjanie kradną telefony

 

W zamian za "odpuszczenie" komisarzowi pułkownik zaproponował... pralkę. Postawił jeden warunek - miała kosztować co najmniej 17 tysięcy rubli, czyli około pięciu tysięcy złotych. Ten zgodził się, jednak o próbie wymuszenia łapówki poinformował departament kontrwywiadu wojskowego FSB.

 

Mertwiszczew ostatecznie otrzymał pralkę, ale zaraz po tym zatrzymano go. Przyznał się do winy. Sąd wyznaczył mu dwumiesięczny areszt domowy.

ac/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie