Mundial, Katar 2022. Prezydent Andrzej Duda oglądał mecz Meksyk-Polska z polskimi żołnierzami

Polska
Mundial, Katar 2022. Prezydent Andrzej Duda oglądał mecz Meksyk-Polska z polskimi żołnierzami
Polsat News
Prezydent Andrzej Duda kibicuje z żołnierzami

Prezydent Andrzej Duda, wspólnie z wicepremierem, szefem MON Mariuszem Błaszczakiem oglądali mecz reprezentacji Polski wspólnie z żołnierzami, funkcjonariuszami Straży Granicznej i Policji, którzy pełnią służbę przy wschodniej granicy. - Trzymamy kciuki dalej za naszych - powiedział po zakończeniu meczu Duda. Dodał, że reprezentacja wychodzi z potyczki z jednym punktem.

Prezydent Andrzej Duda i wicepremier Mariusz Błaszczak kibicowali biało-czerownym z polskimi służbami mundurowymi. Wspólne oglądanie meczu prezydent zapowiedział w poniedziałek w "Gościu Wydarzeń".

 

 

"Strefa kibica: "Zgrupowanie Zadaniowe KRAB"" - napisała na Twitterze Kancelaria Prezydenta.

Prezydent: To nie był zły mecz

Po zakończeniu meczu prezydent powiedział dziennikarzom, że chciałby, aby Polacy wygrali mecz, ale cieszy się również z tego, że z potyczki nasza reprezentacja wychodzi z punktem.

 

- Mam nadzieję, że z tych niedostatków gry, które były - wszyscy widzieli - nasi wyciągną wnioski. Ale to nie był zły mecz - powiedział Duda. 

 

Prezydent dodał, że po zawodnikach widać było duży stres. - Trzymamy wszyscy kciuki dalej za naszych - powiedział.

 

Duda: Mecz obejrzę z żołnierzami

W poniedziałkowym programie "Gość Wydarzeń" na antenie Polsat News Bogdan Rymanowski zapytał prezydenta Andrzeja Dudę o to, czy wybiera się na mecz reprezentacji Polski do Kataru. 

 

- Do Kataru nie, ale mecz bardzo chętnie obejrzę. Przed chwilą rozmawiałem z ministrem Mariuszem Błaszczakiem o obecnej sytuacji i umówiliśmy się, że mecz obejrzymy jutro wspólnie z naszymi żołnierzami. Pojedziemy do tych żołnierzy, którzy pełnią służbę na terenie przygranicznym na Podlasiu. Z nimi spędzimy te kilka godzin i obejrzymy mecz - powiedział prezydent.

 

ZOBACZ: "Ważny gest". Andrzej Duda o propozycji Niemców

 

- Bardzo bym chciał, żeby nasi wygrali. Będziemy im kibicować. Ja wierzę w Polaków - dodał. Podkreślił, że "Polscy piłkarze wielokrotnie pokazali, że mogą wygrać z najbardziej faworyzowanymi rywalami".

 

Prezydent: Obecnie sytuacja jest zbyt poważna

Prezydent dodał, że obecnie sytuacja jest zbyt poważna, aby mógł sobie pozwolić na wyjazd na mecz do Kataru. - To, co dzisiaj dzieje się za naszą granicą, to, co stało się w zeszłym tygodniu powoduje, że znacznie właściwszym miejscem jest Polska - powiedział.

 

Dodał, że jeśli dojdziemy do finału, to będzie inna sytuacja. - Wtedy, mam nadzieje, że jeżeli bym pojechał na te parę godzin na mecz finałowy, to nic się nie stanie - zakończył.

 

dsk/pgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie